4000 гривень моральної шкоди сплатить мама школяра за його необережність на перерві

В лютому 2019 року мати потерпілого звернулася до суду з позовом до мами однокласника про відшкодування моральної шкоди. В обґрунтування своїх вимог вказувала, що 23 листопада 2018 року на перерві біля 12 год. 45 хв. неповнолітній син відповідачки, учень 3-го класу, штовхнув її сина, внаслідок чого останній впав обличчям до підлоги та розбив носа. Про це йдеться на сайті Волочиського районного суду.

У зв’язку з цим син був госпіталізований у Волочиську центральну лікарню з діагнозом «посттравматичний перелом кісток носа та посттравматична носова кровотеча». Зазначає, що оскільки син відповідачки не досяг віку, з якого наступає кримінальна відповідальність, відносно нього не було розпочато кримінальне провадження. Вказує, що внаслідок дій сина відповідачки, їй, позивачці, та її неповнолітньому синові спричинені моральні та фізичні страждання, що виразилися у сильних душевних переживаннях, страхах, фізичному болю сина. Через заподіяні тілесні ушкодження, син протягом тривалого часу не міг відвідувати школу, що негативно вплинуло на його успішність. Також вона купувала ліки, сплачувала кошти на рентгенівські знімки, готувала синові дієтичну їжу, тощо. Заподіяну їй та її синові моральну шкоду вона оцінює в 7000 грн, які просить стягнути з відповідачки на її користь.

В судовому засіданні вчитель початкових класів ЗОШ підтвердила обставини про те, що учень 2 класу в приміщенні школи під час перерви та гри учнів в коридорі школи отримав ушкодження носа у зв’язку з тим, що його штовхнув до підлоги інший хлопчик. В подальшому, потерпілий учень з приводу отриманих ушкоджень лежав в лікарні, вчителі та учні школи зібрали кошти на його лікування, які були передані його матері, позивачці по справі.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважав доведеним факт, що вищезазначеними діями потерпілій дитині було заподіяно моральну шкоду, яка полягала в моральних стражданнях, пов’язаних із ушкодженням здоров’я, в порушенні його нормальних життєвих зв’язків через неможливість певний час вести активний спосіб життя та відвідувати школу, а також в душевних стражданнях, які зазнала його мати у зв’язку з протиправною поведінкою відносно сина.

Рішенням суду моральна шкода підлягає відшкодуванню за рахунок матері винної особи в сумі 4000 грн.

Рішення набрало законної сили.

Поділитися посиланням1 коментар до статті «4000 гривень моральної шкоди сплатить мама школяра за його необережність на перерві»

  1. Дожились у дітей скоро зовсім не буде друзів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці