Секрети довголіття від 100-річного мешканця Хмельниччини

Мешканець Нетішина, ветеран Другої світової війни, вчитель з 56-річним стажем, людина, що пережила три голодомори Дмитро Іванович Мельник у лютому відсвяткував своє 100-річчя. Про це йдеться на сайті Нетішинської міської ради.

Ювіляр так визначає секрети довголіття:

«Жити в гармонії з собою; дякувати Богові за все, що маємо і за все, чого не маємо; їсти овочі та фрукти, вирощені своїми руками; любити свої село, містечко, свої традиції та передавати їх своїм дітям; цінувати те, що маєш».

Дмитро Мельник народився у лютому 1919 року в селі Паланка на Брацлавщині Вінницької області у багатодітній родині. Жага до навчання вела його від сільської до районної школи, а в 1935 році він став студентом історичного факультету Харківського педагогічного інституту. З 1938 року розпочав працювати на педагогічній ниві. У 1939 він став червоноармійцем, курсантом полкового училища в Єлабузі. Отримавши початкові ази військової науки, потрапив на радянсько-фінську війну. Воював чоловік у складі 20 окремого стрілецького батальйону, захищав Можайськ, Калінін, Сталінград, Вязьму. Під Вязьмою був поранений. Має військові нагороди. У листопаді 1945 був демобілізований.

Після виходу на пенсію переїхав жити до Нетішина разом зі своєю донькою. Але громадської діяльності не залишив: проводив військово-патріотичне виховання серед учнівської молоді, завжди є бажаним гостем у навчальних та культурних закладах міста, був активістом міської організації ради ветеранів.

— Щира молитва та добре серце — ось головний секрет довголіття батька, — каже донька Неля. — На долю ніколи батько не нарікає, хоча й життя видалося нелегке. Найбільшим скарбом вважає здоров’я, адже коли є здоров’я, то є все: і наснага до роботи, і натхнення для долання перешкод, і бажання до життя.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці