Понад 1100 працівників у Хмельницькій області вчасно не отримали зарплати

У січні–жовтні розмір середньої номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій (із кількістю працюючих 10 і більше осіб) становив 7149 грн, що в 1,9 раза більше мінімальної заробітної плати (3723 грн) і на чверть більше порівняно з відповідним періодом 2017 року.

До видів економічної діяльності з найвищим рівнем оплати праці належали підприємства фінансової та страхової діяльності, а серед промислових видів діяльності — постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, де заробітна плата перевищила середній показник по економіці області в 1,5 та 1,6 рази відповідно. Найнижча заробітна плата спостерігалася в закладах з тимчасового розміщування й організації харчування та на підприємствах з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (відповідно 51,2 % та 68,1 % від середнього рівня по області).

Індекс реальної заробітної плати в січні–жовтні порівняно з відповідним періодом 2017 року становив 112,3 %.

Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 1 листопада становила 16,7 млн грн, або 1,0 % фонду оплати праці, нарахованого за жовтень, при цьому 65,8 % загальної суми заборгованості утворено на підприємствах, до яких впроваджена процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, 32,5 % — на економічно активних підприємствах та 1,7 % — на економічно неактивних підприємствах.

На початок листопада на економічно активних підприємствах вчасно не отримали заробітну плату 1158 працівників. Кожному з них не виплачено в середньому по 9489 грн, що на 22,3 % більше, ніж середня заробітна плата за жовтень.

Нагадаємо, 4 грудня під час планового засідання бюджетної комісії у Хмельницькій обласній раді затвердили розподіл обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Відтак, гроші в сумі понад 10 мільйонів гривень, які вдалося залучити на Шепетівщину, будуть використані на погашення заборгованості із заробітної плати медичним працівникам Шепетівської ЦРЛ.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці