Чоловіку доведеться сплатити майже 20 тисяч гривень пені за прострочку аліментів

Хмельницький апеляційний суд стягнув з чоловіка на користь матері його дитини 25967, 74 гривень заборгованості за аліментами і 19800 гривень пені за прострочення їх сплати. Своєю постановою колегія суддів змінила рішення першої інстанції, оскільки ці суми були обраховані неправильно. Про це повідомила прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Так, мати дівчинки просила стягнути з її батька понад 67 тисяч гривень несплачених аліментів за період 2007–2018 років, понад 19 тисяч гривень пені та 50 тисяч гривень моральної шкоди. Хмельницький міськрайонний суд задовольнив ці вимоги частково, а у стягненні моральної шкоди взагалі відмовив. Таке рішення не задовольнило жодну із сторін, відтак обидві оскаржили його.

Апеляційний суд знайшов підтвердження боргу лише на суму 25967,74 гривень, врахувавши надані відповідачем письмові докази про переказ коштів, які відхилив як державний виконавець, так і суд першої інстанції. Під час обрахунку пені колегія суддів використала формулу, описану в постанові Верховного Суду 2018 року, і за нею нарахувала більше 800 тисяч гривень. Однак, оскільки позивачка просила стягнути лише 19800 гривень, то саме цю суму їй і присудили.

Щодо моральної шкоди суд зазначив, що право на таке відшкодування у разі несплати аліментів законом не передбачено.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці