На Хмельниччині відкрили меморіал пам’яті жертв Голокосту

На Хмельниччині відкрили меморіал пам’яті жертв Голокосту

25 жовтня поблизу села Сошне на території Ізяславського району відбулось відкриття монументу пам’яті жертв Голокосту. Це перший монумент, зведення якого ініціював Фонд Цаля Каплуна, який розташований у Сполучених Штатах Америки. Цей меморіал є першим у черзі монументів, встановлення яких фінансуються Фондом. Про це повідомляє прес-служба Ізяславської РДА.

На Хмельниччині відкрили меморіал пам'яті жертв Голокосту

На меморіальний захід зібралося чимало представників єврейських громад із Ізяслава, Хмельницького, Рівного, Шепетівки, Славути, Києва, Сполучених Штатів Америки, представників місцевої влади, представників посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, жителів та гостей району.

На Хмельниччині відкрили меморіал пам'яті жертв Голокосту

У своєму зверненні до присутніх представник Фонду Іосиф Менакер сказав:

— Сьогодні від імені TKF — благодійної організації, розташованої в Нью Йорку, я маю честь відкрити монумент, присвячений понад 2 тисячам євреїв, убитих в 1942 році на цьому місці. Серед цих людей знаходилося близько 50 наших родичів, включаючи мого прадіда і прабабусю. Цих 2000 чоловік було убито тільки через те, що вони були євреями. Важливість цього монумента і багатьох інших монументів Голокосту, які були і будуть зведені на місці більш, ніж 1000 місць розстрілів євреїв на Україні, полягає не лише в увічненні пам’яті загиблих, але і в недопущенні повторення подібної жахливої трагедії в майбутньому. Причому не лише відносно євреїв, але і будь-якої іншої нації, народності або індивідуальної приналежності. Робота із створення і втілення цього монумента стала реальністю завдяки численним пожертвуванням і самовідданій роботі багатьох волонтерів. Серед тих, хто надав нам неоціниму допомогу, — благодійний фонд міста Бостон RememberUs, який допоміг нам з логістикою, а також посадив на меморіалі дві секвої, які будуть рости тут багато сотень років. Також безмежна подяка організації Євгенія Городетського з Німеччини.

До учасників меморіального зібрання звернувся голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат Хмельницької обласної ради Борис Яцков. Зокрема Борис Олександрович передав слова вітання від Президента України Петра Порошенка, голови Хмельницької обласної державної адміністрації Вадима Лозового та запевнив усіх у тому, що влада України буде робити все, щоб жахливі страхіття воєн, Голокосту ніколи не повторились в історії будь-якого народу в світі. Також на меморіальному заході виступили голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук.

Звертаючись до присутніх латвійський скульптор, автор пам’ятного знаку Глєб Пантєлєєв описав свій підхід до дизайну монументу:

— Скульптура є спробою висловити конфлікт хаосу та гармонії, зрозуміти того, що гармонія — це праця та зусилля. Нижча, грубо просвердлена частина обеліску розташована у зоні хаосу. Верхня ж символізує гармонію та перемогу розуму.

Як тут не згадати слова В’ячеслава Володимировича Кантора: «Терпимість — це дорога з двостороннім рухом, на якій немає місця вищості, але яка відкрита для взаєморозуміння».

Право відкрити меморіальний знак на місці розстрілу євреїв було надано представникам Фонду Цаля Каплуна (США) Іосифу Менакеру та Леоніду Вайну, голові Ізяславської районної державної адміністрації, депутату Хмельницької обласної ради Борису Яцкову, голові Ізяславської районної ради Сергію Шлегелю.

Від імені єврейських громад України до учасників меморіального заходу звернулась менеджер Хмельницького благодійного фонду ХЕСЕД-БЕШТ Галина Скрипник.

Щоб вшанувати пам’ять жертв Другої світової війни та жертв Голокосту, на Ізяславщину завітав представник політичного відділу Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні пан Стівен Вестерн. Він відзначив спільну роботу Фонду та місцевих органів влади із збереження пам’яті про жертв Голокосту.

— Ми не можемо стерти минуле, але ми не можемо недооцінювати значення збереження історичної пам’яті. Завдяки таким церемоніям Сполучені Штати Америки приєднуються до України в пам’ять про жертви, — наголосив Стівен Вестерн у своєму виступі.

За всіма відомими та невідомими безневинними жертвами Голокосту була виголошена поминальна молитва. Її здійснили головний раввін міста Хмельницький Йосиф Тейтельбаум та раввін із міста Рівне Шнейдерсон Волін.

На знак вшанування пам’яті усіх жертв Другої світової війни та жертв Голокосту до меморіалу було покладено квіти.

На Хмельниччині відкрили меморіал пам'яті жертв Голокосту

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоУ неділю ще одна громада на Шепетівщині перейшла до ПЦУ
В одній із громад Шепетівського району рівень нітратів у криницях перевищує норму в 2,5 рази
В Ізяславі попрощалися із загиблим добровольцем
На Хмельниччині із 26 червня запрацює безкоштовний дитячий табір
В Ізяславі поліцейські та рятувальники зустрілися із дітьми на пляжі

Читайте у цій рубриціМедики Хмельниччини отримали грамоти та відзнаки, зокрема, «Ордену Святого Пантелеймона»
Хмельницька АЕС ввела деякі заборони щодо користування водоймою-охолоджувачем
За кордоном жінка з Шепетівщини з розгорнутим прапором України бігла напівмарафон
Човнярів не лякають ні штрафи, ні арешти: на Хмельниччині знову виявили нетверезого любителя води
На Хмельниччині в захисних смугах залізниці вирубали дерева: АТ «Укрзалізниця» сплатило шкоду
У Хмельницькій області збільшили час продажу спиртних
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter