На Хмельниччині судили водія річкового судна

На Хмельниччині судили водія річкового судна

Апеляційний суд підтвердив законність постанови Кам’янець-Подільського міськрайонного суду, якою водія річкового судна визнано винним у відмові від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння (частина 5 статті 130 КУпАП). ХАС погодився й з накладеним на нього стягненням у виді 17000 гривень штрафу з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів строком на один рік.

Суд встановив, що 4 червня 2023 року на р. Дністер, адміністративній межі с. Каштанівка Кам’янець-Подільського району, чоловік керував човном марки «Crowline» з ознаками алкогольного сп’яніння: почервоніння обличчя, порушення мови, поведінка, що не відповідає обстановці. При цьому відмовився від проходження тесту на тверезість за допомогою Драгер 6820 Алкотест та у найближчому медичному закладі.

В апеляційній скарзі захисник водія катера просив скасувати постанову місцевого суду й закрити провадження у справі у зв’язку з відсутністю в діях його підзахисного складу адміністративного правопорушення.

За його словами, у матеріалах справи немає доказів, які б підтверджували, що той керував річковим судном, а тому підстав для огляду його на стан сп’яніння у працівників поліції не було. Указав, що вони склали протокол про адміністративне правопорушення без участі підзахисного, тому документ незаконний. Також вважає, що ознаки алкогольного сп’яніння, зазначені у цьому протоколі — надумані, позаяк з відеозапису видно, що чоловік поводиться адекватно, усвідомлено й чітко говорить.

Утім ХАС констатував: висновок суду про наявність в діях судноводія складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 130 КУпАП, ґрунтується на зібраних та досліджених в судовому засіданні доказах: протоколі про адміністративне правопорушення, акті огляду на стан алкогольного сп’яніння, направленні на огляд водія до КНП «Кам’янець — Подільська міська лікарня», відповідно до якого він відмовився від проходження огляду у медичному закладі.

Ці докази узгоджуються з даними відеозапису з нагрудних камер поліцейських, зазначив апеляційний суд:

«На численні вимоги працівника водної поліції пройти огляд на стан сп’яніння [водій] в різній формі протягом майже двох годин не погоджувався проходити освідування на стан алкогольного сп’яніння в установленому законом порядку, уникаючи конкретної відповіді, що інспектором водної поліції було обґрунтовано розцінено як відмову останнього від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння. Крім того, на відео зафіксовано рух по річці човна марки «Crowline», що підтверджує факт його керування цим човном».

Доводи адвоката про те, що у його підзахисного не було ознак сп’яніння, на які вказала поліція, суддя ХАС визнала неспроможними. Вона зауважила, що порушення мови, поведінка, яка не відповідає обстановці, запах алкоголю з рота обумовлені суб’єктивним сприйняттям того, хто складає протокол, й не може об’єктивно оцінюватися виключно за відеозаписом подій, як вважає захист.

ХАС не встановив і порушень під час складання поліцейського протоколу, на які вказував захисник. Зазначив, що після того, як місцевий суд направив цей протокол разом із матеріалами справи до поліції для належного оформлення, його підзахисному надсилали рекомендоване повідомлення про запрошення його до підрозділу поліції для складання протоколу й попередили, що у разі неприбуття, протокол складуть без нього. Утім той так і не з’явився.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво«Дайвери» із Хмельниччини хотіли потрапити у Румунію
На Хмельниччині виявили військові частини, де безпідставно виплачували «бойові»
Голова Хмельницької облради відзначила волонтера
У колонію на Хмельниччині передали цукерки з нетиповою начинкою
Ухилянт із Шепетівщини отримав реальний термін
На Хмельниччині внаслідок пожежі загинув чоловік

Читайте у цій рубриціГолова Хмельницької облради відзначила волонтера
У колонію на Хмельниччині передали цукерки з нетиповою начинкою
Ухилянт із Шепетівщини отримав реальний термін
На Хмельниччині через підпали п’ять разів за добу горіла суха рослинність
На Хмельниччині чоловік оформив кредит на ім’я свого товариша
На Хмельниччині виявлено порушень у закупівлях більше як на мільярд гривень
FacebookTelegramViberWhatsAppX