Мешканці Хмельниччини і досі стають жертвами добре відомих шахрайських схем

Минулої доби, 9 жовтня, до підрозділів поліції Хмельницького району надійшло п’ять повідомлень про вчинення шахрайських дій.
Купівля-продаж в інтернеті, друг у месенджері просить у борг, дзвінок із банку — усі потерпілі стали жертвами добре відомих шахрайських схем. Поліцейські закликають дотримуватися правил безпеки, які допоможуть вберегтися від шахраїв.
40-річна жителька Красилова та 36-річний хмельничанин в одному із месенджерів отримали повідомлення від імені знайомих з проханням про допомогу. Потерпілі, не підозрюючи, що пишуть шахраї, переказали зловмисникам 12 000 гривень.
«Ще двоє жінок втратили кошти під час онлайн-шопінгу. Так, 41-річна жителька Волочиська, купуючи одяг у соціальній мережі, переказала кошти наперед, от тільки замовлення вона так і не отримала. А 34-річна жителька Старокостянтинова, переписуючись з невідомою особою з приводу продажу взуття, перейшла за посиланням для оформлення покупки. Та коли жінка ввела реквізити банківської картки, з її рахунку зникло понад 35 000 гривень», — повідомляє Хмельницьке районне управління поліції.
75-річна жителька Деражнянщини потрапила на гачок до псевдобанкіра. Під приводом покращення ступеня захисту банківської картки, шахрай випитав у пенсіонерки особисті дані, після чого з її рахунку було списано 16 000 гривень.
Поліцейські за усіма фактами проводять перевірку та закликають громадян остерігатися шахраїв, дотримуючись основних правил безпеки:
- нікому не повідомляйте особистих даних, або будь-яких інших кодів чи паролів;
- не переходьте за посиланнями від незнайомців та не вводьте реквізити банківських карток на невідомих сайтах;
- купуючи в мережі, обирайте послугу післяплати;
- отримавши повідомлення від знайомого з проханням про позику, перш ніж переказувати кошти, перевірите інформацію. Зателефонуйте другу, та перепитайте, чи у нього дійсно щось сталося.


Залишити відповідь