Його роллю було видавати себе за покупця зерна: суд на Хмельнич­чині виніс вирок члену злочинної групи

Його роллю було видавати себе за покупця зерна: суд на Хмельнич­чині виніс вирок члену злочинної групи

Старокостянтинівський районний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором Немирівської окружної прокуратури Вінницької області та обвинуваченим, визнав останнього винним у шахрайстві, вчиненому повторно, у великих розмірах, організованою групою (частина 4 статті 190 КК України) та призначив узгоджене сторонами покарання — два роки позбавлення волі з конфіскацією майна.

У строк відбування покарання суд зарахував строк його попереднього ув’язнення з 13 серпня 2021 року (дня затримання) по 20 вересня 2023 року включно з розрахунку один день попереднього ув’язнення за один день позбавлення волі. Позаяк на час ухвалення вироку обвинувачений фактично відбув призначене покарання, його звільнили з-під варти у залі суду. До набрання вироком законної сили суд обрав йому запобіжний захід — особисте зобов’язання.

Організована злочинна група (ОЗГ), створена на початку 2021 року, «спеціалізувалася» на заволодінні коштами покупців зерна у великих об’ємах. ОЗГ імітувала підприємницьку діяльність: її члени розміщували на сайтах оголошення про купівлю-продаж злакової продукції, вели телефонні домовленості зі справжніми власниками зерна й від їхнього імені знаходили покупців, яким надсилали фіктивні договори, тобто створювали враження про свою належність до справжнього підприємства та отримували гроші від потерпілих в обстановці, яка давала підстави вважати, що вони дійсно виконують домовленості угоди купівлі-продажу. Отримані шахрайським шляхом гроші керівник ОЗГ розподіляв між членами групи.

Обвинуваченого, раніше судимого 41-річного жителя м. Вінниці, до злочинної групи запросив керівник (обвинувальний акт щодо нього правоохоронці передали до суду). Його роллю було видавати себе за покупця зерна для однієї сторони угоди та за продавця для іншої, вводити в оману потерпілих та обманом отримувати від них гроші.

За матеріалами справи, у березні 2021 року керівник ОЗГ телефоном заявив сільгосппідприємству з с. Жорнище на Вінниччині про намір купити в них зерно кукурудзи. Одночасно розмістив в Інтернеті оголошення, що продає 90 т кукурудзи.

«На оголошення відгукнувся менеджер ТОВ «Зернотрейд Агроторг». Бувши введеним в оману, він з двома вантажними зерновозами поїхав на склад у с. Жорнище. За продавця тамтешнього зерна себе видавав обвинувачений (члени ОЗГ вільно пересувалися територією, оскільки паралельно обманним шляхом уклали з підприємством угоду про нібито придбання у них кукурудзи). Переконавшись, що менеджер повірив у процес передачі продукції, він попросив оплатити 290000 грн за 45 т. Отримавши гроші, обвинувачений разом з іншим членом ОЗГ, котрий імітував контроль відвантаження зерна, під приводом взяти в офісі зразки продукції й залишити кошти, пересіли до автомобіля свого керівника, який чекав неподалік», — повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

За такою ж шахрайською схемою, тільки з фермерським господарством у с. Кам’янки Вінницької області, злочинна група діяла у квітні 2021 року. Потерпілий — ТОВ «Проект Агро» — «купив» 100 т кукурудзи за 20600 доларів США, якими заволоділи шахраї.

У травні 2021 року обвинувачений та його спільник представилися власниками зерна пшениці приватного підприємства з с. Бабине Хмельницької області й «продали» потерпілому зерно за 11500 доларів США.

20 вересня 2023 року обвинувачений уклав з прокурором угоду про визнання винуватості. Він зобов’язався беззастережно та у повному обсязі визнати свою винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190 КК України, сумлінно співпрацювати зі стороною обвинувачення, сприяти викриттю злочинної діяльності інших членів групи й погодився на призначення йому більш м’якого покарання, ніж передбачено санкцією інкримінованої статті, у виді 2 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У суді прокурор, обвинувачений та його захисник підтримали угоду про визнання винуватості. Потерпілі подали письмові заяви, у яких надали згоду на її затвердження.

Перевіривши, що угода про визнання винуватості відповідає вимогам закону, суд дійшов висновку її затвердити.

«Згідно з ч. 4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами. Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам», — зазначив суд.

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений до апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВ’язням-переселенцям, що шахраювали з Шепетівської колонії, повідомлено додаткову підозру
На Дністрі виловили добувача
Душогуб із Хмельниччини не погодився із довічним ув’язненням
На Хмельниччині чоловік отримав солідний термін за свої злодіяння
Хмельниччина прощається із легендою карного розшуку
Через шкідливу звичку на Хмельниччині загинув 87-річний чоловік

Читайте у цій рубриціНа Дністрі виловили добувача
Хмельниччина прощається із легендою карного розшуку
Робоча група області перевіряла обґрунтованість оголошених закупівель: пояснення надавали представники з Шепетівщини
На Хмельниччині вчителька замість свого чоловіка-педагога супроводжувала учнів до школи
П’ять температурних рекордів зафіксовано на Хмельниччині цієї осені
У Хмельницькій області позачергово відбулося засідання ТЕБ та НС
FacebookTelegramViberWhatsAppX