На Хмельниччині може виникнути загроза пошкодження озимини

На Хмельниччині може виникнути загроза пошкодження озимини

Головне Управління Держпродспожвслужби в Хмельницькій області звертаємо увагу на те, що погодні умови осені сприяють осередковому розмноженню та поширенню популяції мишоподібних гризунів.

«Вибіркові обстеження показали, що спостерігається міграція гризунів на ранні посіви озимої пшениці, по краях полів яких нараховується від поодиноких нір до 1–3 жилих колоній/га, в яких 2–3 жилі нори;на посівах озимого ріпаку 2–3 жилих колоній/га, в яких 2–4 жилих нори; на багаторічних травах, неорних землях, полях з-під кукурудзи, соняшнику заселеність гризунами становить 3–5 жилих колоній/га, в яких налічується 5 жилих нір», — повідомила пресслужба Головного Управління Держпродспожвслужби в Хмельницькій області.

За сприятливих погодних умов кінця осені — початку зими можливе подальше зростання чисельності гризунів та виникнення загрози пошкодження озимини.

«Тому посіви озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав необхідно постійно обстежувати і за наявності 3–5 жилих колоній на гектарі знищувати гризунів шляхом внесення родентицидів згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», — наголошують в управлінні.

Заходи захисту слід здійснювати за суворого дотриманням вимог санітарної безпеки, охорони праці та навколишнього середовища.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Гризуни, зношеність і недофінансування: результати перевірки місць проживання ВПО на Хмельниччині
Який стан озимих культур на Хмельниччині
Перерахунок комуналки за період з 1 січня має з’явитися у лютневих платіжках
По 16-18 годин без світла: на Хмельниччині екстрене засідання через енергетичну кризу

Читайте у цій рубриці


Disassembled white circular device with a small circuit board and a black mobile phone wired inside.
Батько був проти: суд на Хмельниччині дозволив зареєструвати дитину з матір’ю без його згоди
Blurred photo of a man in a beige shirt and dark jacket with a Ukrainian police emblem, standing against a yellow wall (watermark reads National Police of Ukraine).
За організацію місця для вживання наркотиків та збут психотропів судитимуть жителя Хмельниччини
FacebookTelegramViberWhatsAppXThreads