На Хмельниччині через описку в прізвищі пенсіонерка ледь не втратила страховий стаж

На Хмельниччині через описку в прізвищі пенсіонерка ледь не втратила страховий стаж

Хмельницький апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу пенсіонерки — скасував рішення Хмельницького міськрайонного суду та ухвалив нове: встановив факт належності їй довідки, виданої ПрАТ «Антонінське ремонтно-транспортне підприємство».

Встановлення цього факту заявниці потрібно для зарахування до страхового стажу період роботи з 1963 року по 1964 рік в Антонінському виробничому відділенні «Сільгосптехніка», правонаступником якого є ПрАТ.

Звертаючись до суду, пенсіонерка пояснила, що ГУ Пенсійного фонду України в Хмельницькій області не зарахувало цей період до страхового стажу через відсутність відповідного запису в трудовій книжці. Однак, підприємство видало жінці довідку, в якій йдеться, що її дошлюбне прізвище є у відомостях про нараховану зарплату, проте у ньому допущено описку.

Факт належності саме їй цієї довідки пенсіонерка просила встановити Хмельницький міськрайонний суд, утім суддя відмовила у задоволенні заяви, уважаючи, що допитані в судовому засіданні свідки не довели факт зміни своїх дошлюбних прізвищ, а отже, не надали належних доказів роботи в Антонінському виробничому відділенні «Сільгосптехніка» упродовж 1963–1964 років.

Заявниця оскаржила рішення місцевого суду до апеляційної інстанції — просила його скасувати як незаконне та задовольнити її заяву.

Як встановив апеляційний суд, у відомостях підприємства про нараховану зарплату за жовтень 1963 року зазначено дошлюбне прізвище заявниці, але у листопаді в документі про видачу заробітної плати це прізвище написане вже з пропущеною буквою. Ця технічна помилка є у прізвищі в усіх документах про нарахування зарплати по липень 1964 року.

Апеляційний суд звертає увагу, що відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності документів про стаж роботи й неможливості їх одержання, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника за спільною з ним роботою на одному підприємстві (установі, організації або в одній системі) і мали документи про свою роботу за час, щодо якого вони підтверджують роботу заявника.

«Суд не дав належної оцінки показанням свідків, не в повній мірі встановив дані щодо цих свідків, зокрема, їхні дошлюбні прізвища і не запропонував їм надати відповідні документи на підтвердження зміни прізвища у зв’язку з укладенням шлюбу, на що останні посилалися», — зауважує ХАС.

У апеляційному суді свідки підтвердили копіями свідоцтв про укладення шлюбу свої дошлюбні прізвища, які зазначені у копії журналу обліку працівників підприємства, відтак й те, що вони разом із заявницею з 1963 року по 1964 рік працювали в Антонінському виробничому відділенні «Сільгосптехніка».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Новини партнерів


Вам також може бути цікавоВійськові однострої замість весільних костюмів: ще дві пари Хмельницьких нацгвардійців створили сім’ї
Безробітним обмежили виплати: після 30 днів — суспільно корисні роботи
Кабмін скасував безвізовий режим з росією
Хмельничанин спочатку позичав гроші в пенсіонерки, а потім її пограбував
У 77-річної хмельничанки «зняли порчу» за 30 тисяч гривень
Затвердили включення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до складу ПЦУ

Читайте у цій рубриціМедики Хмельниччини отримали грамоти та відзнаки, зокрема, «Ордену Святого Пантелеймона»
Хмельницька АЕС ввела деякі заборони щодо користування водоймою-охолоджувачем
За кордоном жінка з Шепетівщини з розгорнутим прапором України бігла напівмарафон
Човнярів не лякають ні штрафи, ні арешти: на Хмельниччині знову виявили нетверезого любителя води
На Хмельниччині в захисних смугах залізниці вирубали дерева: АТ «Укрзалізниця» сплатило шкоду
У Хмельницькій області збільшили час продажу спиртних
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter