Напівавтоматичний чи тонометр на зап’ясті: Комплексний гід по вибору для точного вимірювання тиску

Напівавтоматичний чи тонометр на зап’ясті: Комплексний гід по вибору для точного вимірювання тиску

Артеріальний тиск — це один з основних показників стану людини. Вимірювання артеріального тиску є у процедурі діагностики практично все захворювання серцево-судинної, нервової та інших систем організму. Крім того, тиск вимірюється при проведенні профілактичних оглядів, наприклад, при заповненні різних медичних форм, а також для оцінки стану людини перед посиленими фізичними навантаженнями або після занять спортом. Саме тому тонометр є практично в кожному будинку, його обов’язково мають лікарі спортивних команд і доктори різних профілів.

Якщо медичні працівники вважають за краще користуватися механічними апаратами, то для вимірювань у домашніх умовах краще придбати напівавтомат або автомат.

Відмінність напівавтомата та автомата

В обох апаратах — напівавтоматичному і автоматичному, використовується осцилометричний метод, заснований на вимірі амплітуди коливальних рухів (осциляцій), які виникають при проходженні крові через ділянку артерії, здавленою манжетою. Здавлювання кровоносної судини відбувається внаслідок нагнітання повітря в манжетку.

Автомат і напівавтомат відрізняються лише за способом накачування повітря — в напівавтоматичному апараті це робиться вручну за допомогою гумової груші, з’єднаної з манжетою трубкою, а в автоматі це відбувається в автоматичному режимі.

На сайті інтернет-магазину Мед-магазин можна вибрати та придбати тонометр напівавтомат або автомат від різних фірм.

Конструктивні особливості

Напівавтоматичні та автоматичні тонометри складаються з двох частин:

 • Електронний блок, який фіксує осциляції, переводить їх у звичні одиниці — мм.рт.ст та виводить ці показання на електронне табло приладу.
 • Манжетка — порожня гумова камера, в яку нагнітається повітря. Гумова камера розміщується в тканинному чохлі.
 • У напівавтоматичних тонометрах манжетка з’єднується із гумовою грушею. Між грушею та трубкою є запірний клапан, за допомогою якого відбувається повільне стравлювання повітря.

Процедура вимірювання

Вимірювання відбувається наступним чином:

 • Манжета накладається на плече або зап’ястя залежно від типу обраного тонометра.
 • У манжету нагнітається повітря в автоматичному режимі або за допомогою гумової груші до перетискання артерії. Потім повітря повільно стравлюються в автоматичному режимі або за допомогою запірного клапана. Момент, коли потік крові відновлюється, відповідає верхньому (систолічному) тиску.
 • Просвіт артерії відкривається поступово при випусканні повітря з манжетки Момент, коли потік крові відновлюється в повному обсязі, відповідає нижньому (діастолічному) тиску.
 • Отримані дані фіксуються, переводяться на мм.рт.ст. та виводяться на монітор апарату.

Види автоматичних тонометрів

Усі автоматичні тонометри можна розділити на дві групи за місцем накладання манжетки:

 • Тонометр із манжетою на плече.
 • Тонометр з манжетою на передпліччі, при вимірі яким манжета фіксується в області зап’ястя.

Який тонометр краще

Вибираючи тонометр, треба звернути увагу на такі особливості:

 • Місце виміру. Зап’ястні тонометри не підходять пацієнтам віком від 40–45 років. Це пов’язано з деякими віковими змінами судин — зниження еластичності судинної стінки та формування атеросклеротичних бляшок на стінках судин. Зап’ясткові судини знаходяться на досить великій відстані від серця, тому ймовірність похибки значно збільшується. Саме тому, вибираючи тонометр для домашнього використання, краще віддати перевагу апарату з манжетою на плече, якщо ним користуватимуться люди старшого покоління.

Зап’ястний тонометр ідеально підійде тим, хто хоче мати його під рукою постійно. Невеликий апарат легко поміститься в ручній поклажі і навіть у дамській сумочці. Такими моделями часто користуються лікарі спортивних команд. Зап’ясткова модель не підійде людям, які страждають на цукровий діабет, оскільки судинні стінки при цьому захворюванні можуть кальцинуватися або ставати пористими. На сайті інтернет-магазину Мед-магазин ви можете обрати та придбати тонометр на зап’ястя. Тут ви знайдете моделі від провідних світових виробників, а також манжетки різного розміру, груші з клапанами за необхідності їх заміни.

 • Довговічність. Чим менше в апараті електронних схем, тим більше часу він прослужить, оскільки ймовірність поломки значно знижується. З цієї точки зору, краще придбати напівавтоматичний апарат, у якому нагнітання повітря та його стравлювання відбувається у ручному режимі.
 • Комфортність проведення вимірювання. Зап’ясткові апарати зручніші під час проведення виміру. Манжету легше зафіксувати на зап’ясті, це можна зробити без сторонньої допомоги, не закочуючи рукав. Найпростіше вимірювати тиск за допомогою автоматичного апарата, який усі дії виконує самостійно, користувачеві треба лише зняти показання з монітора приладу.
 • Розмір пам’яті. Напівавтомати та автомати можуть мати різну кількість осередків пам’яті. Якщо апарат буде використовуватися кількома людьми, то краще придбати апарат із двома осередками, показання кожної людини записуватимуться в його персональний осередок. Якщо показання не будуть використовуватися для подальшого аналізу, можна вибирати тонометр з пам’яттю на одне останнє вимірювання. Для використання у лікувально-профілактичних закладах, тренувальних залах, кабінетах лікувальної фізкультури також підійде апарат із пам’яттю на один вимір.
 • Розмір манжети. Існують манжети таких розмірів:
  • універсальна завдовжки 22–42 см;
  • мала довжиною 17–22 см;
  • стандартна завдовжки 22–32 см;
  • велика завдовжки 32–42 см.

За потреби на сайті інтернет-магазину можна придбати додатково манжету необхідного розміру;

 • Розмір монітора та цифр на ньому. Для людей зі слабким зором краще підібрати модель із великим монітором, а в деяких випадках це може бути автоматичний апарат зі звуковим супроводом.
 • Наявність індикатора аритмії. Практично всі напівавтомати та автомати плечові та зап’ясткові апарати визначають аритмію. Якщо при регулярних вимірюваннях тиску на екрані з’являється значок у вигляді миготливого серця більше ніж три рази за 7 днів, то це означає, що ваше серцебиття неритмічне, необхідно звернутися до лікаря.

Якщо тонометр підібраний правильно — з урахуванням всіх особливостей, то похибка виміру буде в межах ±5 мм.рт.ст. Для різних моделей можлива похибка вказується в паспорті.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНадійність та якість: особливості авторизованого сервісного центру Біомедінвест
Якість лікування пацієнтів стане кращою: у громаді на Шепетівщині закупили медобладнання
Більше, ніж просто лупа: чому стоматологи використовують мікроскопи у своїй роботі
Комфорт та безпека: основні фактори вибору стоматологічної установки
Від Фінляндії до Шепетівки: залучили гуманітарну допомогу для двох лікарень Хмельниччини
Що може знадобитися для ефективної реабілітації

Читайте у цій рубриціСтворення спортивного газону: як вибрати насіння, де купити?
Які матеріали має мати майстер для перманентного макіяжу?
Як обрати самоскид для виконання робіт?
Популярність китайських автомобілів на українських дорогах
Матеріальна допомога від держави: в якому банку краще відкрити рахунок на соціальні виплати
Професійні м’ясорубки в Україні
FacebookTelegramViberWhatsAppX