Чим небезпечна нестача вітамінів в організмі людини?

Чим небезпечна нестача вітамінів в організмі людини?

Вітаміни — це група органічних сполук, які необхідні для повноцінного функціонування організму. Здебільшого вони надходять в організм з їжею. Якщо ж ми харчуємося нераціонально і не «постачаємо» організму необхідну кількість цих речовин, це може призводити до низки порушень здоров’я. Також недостатність вітамінів в організмі може спостерігатися, якщо є проблеми з їх засвоєнням. Але частіше всього недостатність вітамінів спостерігається взимку та навесні і пов’язана з неправильним харчуванням та зменшенням в раціоні овочів та фруктів.

До чого може призводити нестача вітамінів в організмі?

Кардинальна нестача вітамінів в організмі називається авітамінозом. При авітамінозах можуть розвиватися, наприклад, такі захворювання як цинга (якщо в організм не потрапляє вітамін С), або хвороба бері-бері (при нестачі тіаміну). На щастя, в сучасному світі зазвичай не буває випадків, коли в людини з’являється така значна нестача вітамінів, щоб розвинувся авітаміноз. Але достатньо часто буває гіповітаміноз — часткова недостатність того чи іншого вітаміну. Таке трапляється, якщо якийсь вітамін потрапляє в організм в недостатньої кількості.

Нестача різних вітамінів може призводити до:

  • погіршення стану шкіри, нігтів, волосся,
  • підвищеної втомлюваності, сонливості,
  • погіршення пам’яті, уповільнення когнітивних функцій,
  • погіршення зору,
  • погіршення роботі травної системи,
  • погіршення настрою, виникнення депресивних станів,
  • порушення у роботі імунної cиcтeми.

При нестачі вітамінів багато ланок організму починають працювати гірше, самопочуття значно погіршується, людина часто «ловить» застуди, в неї загострюються хронічні захворювання. Щоб цього не відбувалося, треба піклуватися про організм та забезпечити його потрібними вітамінами в необхідній кількості.

Що допоможе уникнути гіповітамінозів

Для того, щоб уникнути нестачі вітамінів в організмі, в першу чергу треба звернути увагу на харчування. Харчуватись раціонально не так складно, як може здаватися. Зробіть своє меню максимально різноманітним. Слідкуйте, щоб в ньому кожного дня були овочі та фрукти, а також зернові каші, бобові, горіхи та насіння. Використовуйте заморожені овочі та фрукти. Вживайте квашені овочі.

Якщо ви розумієте, що не можете забезпечити собі повноцінне харчування, скористайтеся аптечними вітамінними комплексами. І навіть якщо ви вважаєте, що нормально харчуєтесь, але відчуваєте симптоми, які вказують на гіповітаміноз, можна також пропити курс вітамінів. В аптеках зараз можна купити конкретний вітамін або мультивітаміни, в складі яких буде весь необхідний вам комплекс речовин. Також можна купити вітамінні комплекси, які розраховані на конкретну групу людей, наприклад, вітаміни для чоловіків, жінок, або вітаміни для дітей, в яких компоненти підібрані з урахуванням особливостей та потреб.

Купити вітамінні комплекси можна за допомогою замовлення ліків онлайн. Робити покупки через інтернет зручно та швидко. Але перед тим як обирати вітаміни, краще проконсультуватися з лікарем. Він зможе порекомендувати вітамінний комплекс, якій буде найбільш підходити під ваші потреби і дасть найкращий результат.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Корисні властивості та типи сучасних масажерів для ніг
Що потрібно знати про Омега-3
Що таке добавки DIM?
Як контактні лінзи впливають на здоров’я очей та що потрібно знати про це

Читайте у цій рубриці


Культові оправи окулярів Ray-Ban під ваш стиль
Магнітола Teyes CC3: сучасні технології у вашому автомобілі
Сучасні методи лікування зубів у клініці Nikadent Family
Інтеграція українських студентів у навчальне середовище університетів Любліна: виклики та підходи
FacebookTelegramViberWhatsAppX