Як діє прокуратура в Шепетівці після реформування?

Фраза «я йду в прокуратуру» вживалася тоді, коли були вжиті всі заходи поновити справедливість. Залишалася остання надія — на прокуратуру. Після реформування у 2015 році повноваження органу скоротилися.

Отож, вже майже два роки працює реформована Шепетівська місцева прокуратура, яку з 15 грудня 2015 року очолює Іван Васильович Комар. У розмові керівник розповів, якими справами займається нині прокуратура.

— Оперативний склад місцевої прокуратури на сьогоднішній день складається із 30 прокурорів (в тому числі керівник місцевої прокуратури та його заступники), які здійснюють повноваження з реалізації конституційних функцій прокуратури на території міст Шепетівка, Славута, Ізяслав, Нетішин та Полонне, а також Шепетівського, Славутського, Ізяславського і Полонського районів.На сьогоднішній день Конституцією України на прокуратуру покладено виконання таких функцій: підтримання публічного обвинувачення в суді, організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, представництво інтересів держави в суді у виключних випадках.Водночас, до початку функціонування органів, яким законом будуть передані відповідні функції, прокуратура продовжує виконувати функцію досудового розслідування, а також функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, — до набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.Упродовж 2017 року, як і упродовж минулих років, місцевою прокуратурою вживалися дієві заходи з метою реалізації своїх конституційних функцій.Так, прокурорами місцевої прокуратури з дислокацією в Шепетівці у поточному році забезпечено процесуальне керівництво у 2479 кримінальних провадженнях, 162 з яких за фактами вчинення 307 кримінальних правопорушень за результатами досудового розслідування скеровано до суду з обвинувальними актами для розгляду по суті.За принципової позиції прокурорів місцевої прокуратури під час судового розгляду кримінальних проваджень ухвалено 124 обвинувальних вироки, винних осіб притягнуто до кримінальної відповідальності.Місцевою прокуратурою забезпечено процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях, які набули суспільного резонансу. Зокрема, завдяки злагодженій роботі правоохоронних органів за безпосередньої участі прокурорів розкрито вчинені наприкінці жовтня цього року кримінальні правопорушення, що призвели до смерті мешканки міста Шепетівка та мешканки с. Білопіль Шепетівського району.На підставі зібраних доказів, за погодженням з прокурором місцевої прокуратури місцевому жителю повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України, тобто в нанесенні умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілої, яке мало місце в ніч з 24.10.2017 на 25.10.2017, а жителю Шепетівського району повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, тобто в умисному вбивстві 68-річної жінки, яке мало місце в ніч з 26.10.2017 на 27.10.2017.За принципової позиції сторони державного обвинувачення в суді, підозрюваному призначено запобіжні заходи у вигляді утримання під вартою.

Іване Васильовичу, розкажіть, будь ласка, що зроблено в протидії корупції?

— Місцевою прокуратурою проводиться системна робота, спрямована на виявлення і припинення фактів корупції, а також притягнення винних до відповідальності. У січні 2017 року працівниками Шепетівської місцевої прокуратури та співробітниками Управління захисту економіки в області Департаменту захисту економіки Національної поліції України викрито факт вчинення корупційного правопорушення у медичній сфері.Встановлено, що головний лікар однієї з психіатричних лікарень області за поміщення особи на стаціонарне лікування до медичного закладу зажадав від жителя міста Нетішина неправомірну вигоду в сумі 5 тис. грн. Під час одержання обумовленої суми хабара керівника лікарні було викрито правоохоронцями. За результатами судового розгляду посадовця визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди службовою особою).Крім того, місцевою прокуратурою забезпечено підтримання державного обвинувачення в суді під час розгляду Шепетівським міськрайонним судом кримінального провадження за обвинуваченням спеціаліста з питань комунальної власності та земельних відносин однієї із сільських рад Шепетівського району у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369–2 КК України, а саме у зловживанні впливом, тобто одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.Так, за принципової позиції місцевої прокуратури вироком Шепетівського міськрайонного суду від 13.10.2017 посадову особу визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369–2 КК України та призначено покарання. Встановлено, що посадовець запропонував місцевому жителю надати йому неправомірну вигоду в розмірі 1800 доларів США за сприяння в отриманні правовстановлюючих документів на земельну ділянку для комерційного використання.За безпосередньої участі працівників Шепетівської місцевої прокуратури та завдяки скоординованим заходам у взаємодії зі співробітниками Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України та Управління Служби безпеки України в області, проведеним негласним слідчим (розшуковим) діям під час одержання частини обумовленої суми хабара — 25 тис.грн посадову особу органу місцевого самоврядування викрито «на гарячому» та затримано. На даний час вироки набрали законної сили.Також, упродовж 2017 року місцевою прокуратурою забезпечено участь у розгляді судами 25 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, з них 5 протоколів відносно посадових осіб міста Шепетівка та Шепетівського району.

Найкраще, що зрозуміло пересічним громадянам у роботі будь-яких органів, — це скільки державних коштів вдалося захистити від розкрадання.

— Шепетівською місцевою прокуратурою активно застосовуються повноваження щодо представництва інтересів держави в суді (наразі прокуратура, відповідно до чинної редакції Конституції України, здійснює виключно представництво інтересів держави в суді та позбавлена можливості представництва інтересів громадян). Так, упродовж поточного року до судів різних юрисдикцій спрямовано 64 позови у різних сферах діяльності на загальну суму понад 67 млн грн (з них місцевою прокуратурою з дислокацією в м. Шепетівка — 20 позовів на загальну суму майже 25 млн грн). У 2017 році 45 позовів на загальну суму понад 7 млн грн судами розглянуто та задоволено (з них позовів місцевої прокуратури з дислокацією в м. Шепетівці — 10 на загальну суму 115 тис.грн). Водночас, судами вродовж року закрито провадження у справах за 14 позовами місцевої прокуратури у зв’язку із добровільним відшкодуванням відповідачами заявлених вимог на суму понад 3 млн грн. Також, місцевою прокуратурою вживаються заходи, спрямовані на реальне виконання судових рішень, постановлених за позовами прокуратури. Так, упродовж поточного року виконано рішень судів на загальну суму понад 54 млн грн, з них за позовами місцевої прокуратури з дислокацією в м. Шепетівці та колишньої Шепетівської міжрайонної прокуратури — на загальну суму понад 51 млн грн.

У ЗМІ з’являється багато повідомлень про зловживання у земельних відносинах. Що зроблено прокуратурою у цій сфері?

— Пріоритетним напрямком в діяльності місцевої прокуратури було і залишається представництво інтересів держави в сфері земельних відносин. Так, за принципової позиції місцевої прокуратури та вжитих заходів з метою реалізації конституційної функції представництва інтересів держави в суді, в державну та комунальну власність повернуто та попереджено незаконне передання 414 га землі, з них на території м. Шепетівки та Шепетівського району — 335,4 га.До прикладу, за втручання місцевої прокуратури в державну власність повернуто чотири земельні ділянки загальною площею понад 134 га вартістю більше 2,5 млн грн на території Вовківецької сільської ради Шепетівського району.На даний час Шепетівською місцевою прокуратурою найчастіше виявляються порушення земельного, лісового та бюджетного законодавства. Крім того, окремими посадовцями, уповноваженими на виконання функцій держави, ігноруються вимоги антикорупційного законодавства щодо вжиття заходів урегулювання конфлікту інтересів, допускаються зловживання службовим становищем. Непоодинокими є порушення законодавства в сфері використання об’єктів державної і комунальної власності.На усі факти порушень прокуратура реагує принципово, не гаючи часу та сил.

Іване Васильовичу, Ваші побажання у День працівників прокуратури.

— У день професійного свята бажаю колегам мирного неба, міцного здоров`я, наснаги, невичерпної енергії та успіхів у роботі.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці