Роман Мацола: «Ми прийняли необхідні закони для покращення якості доріг»

Роман Мацола: «Ми прийняли необхідні закони для покращення якості доріг»

На минулому тижні Верховна Рада України в цілому прийняла два законопроекти, впровадження яких має стати початком якісних змін у дорожньому господарстві України. Депутати створили Дорожній фонд та передбачили для нього цільове фінансування. Для чого прийняті ці документи, і яких змін варто очікувати в майбутньому ми вирішили запитати у народного депутата України Романа Мацоли.

Роман Мацола посприяв залученню коштів у Шепетівку

Після звернень місцевої влади до народного депутата Романа Мацоли йому вдалося пролобіювати виділення чималої суми коштів і для нашого краю. Так, постановою Кабінету Міністрів України № 755 від 26 жовтня 2016 передбачено додаткове фінансування у розмірі 1 087 000 грн на завершення будівництва дитячого відділення на 60 ліжок з поліклінікою на 300 відвідувачів на добу у м. Шепетівці.

Крім того, завдяки старанням депутата були залучені кошти на соціально важливі об’єкти Полонщини та Славутчини.
Нагадаємо, що раніше завдяки активній позиції нашого народного депутата на округ вже залучено державних коштів на суму понад 12 млн грн, серед них і на важливі проекти Шепетівщині. Окрім дитячого відділення у Шепетівці, це ще й реконструкція будівлі Городищенського будинку культури для розташування додаткової групи дошкільного навчального закладу «Сонечко» у с. Городище.

Загалом у цьому році можна говорити про 17 мільйонів гривень з державного бюджету для об’єктів на Шепетівщині, Полонщині та Славутчині.

Роман Мацола задоволений, що у діалозі з місцевою владою вдалося визначити об’єкти, які потребують першочергового фінансування, а уряд дослухався та відшукав необхідні кошти. Народний депутат сподівається, що усі роботи будуть зроблені якісно та вчасно, і профінансовані за кошти державного бюджету об’єкти довго служитимуть людям.

Іван Вітер

Пане Романе, розкажіть, будь ласка, які закони були прийняті?

— Два прийняті закони «Про внесення змін до ЗУ «Про джерела фінансування дорожнього господарства України» щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі» та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі (реєстр. № 4015а) покликані створити законодавчу базу для поліпшення якості українських доріг. Передбачають створення Державного дорожнього фонду, його цільове наповнення та розподіл коштів за наступною схемою: 62% — на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та інші напрями, 35% — на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, 3% — на фінансування заходів із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм.

Це дасть змогу покращити якість доріг?

— Люди часто скаржаться мені, як депутату, на якість доріг. Та я й сам щодня їжджу цими дорогами, знаю в якому вони стані. За багато років у цій галузі було зроблено дуже мало. Тепер, маю надію, ситуація покращиться. Принаймні ми, як законотворці, свою частину роботи зробили. Хочу підкреслити, що ці законопроекти не лише підтримані різними політичними силами, а й мають схвальні відгуки від спеціалістів дорожників. Від тепер будуть цільові кошти виключно на дороги, і це найголовніше. Прий­няття законопроекту дозволить забезпечити фінансування робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування відповідно до науково обґрунтованих потреб та дорожньої галузі в цілому. Реалізація закону дозволить:

– забезпечити будівництво та реконструкцію автомобільних доріг загального користування;

– належне утримання та своєчасний ремонт автомобільних доріг загального користування та покращення їх технічного стану; — виконати ремонт і реконструкцію існуючих мостів і шляхопроводів для доведення їх характеристик до нормативних параметрів;

– забезпечити безпеку і покращити організацію дорожнього руху (дорожні знаки, освітлення, розмітка, огородження і т.д.);

– покращити дорожню інфраструктуру (придорожній сервіс) та підняти її рівень до європейських стандартів.

Ви голосували «за»?

— Так, однозначно, адже нормальні дороги потрібні абсолютно усім, це ознака цивілізованої країни, а прийняті закони — це спроба системно вирішити проблему. Суми коштів, призначених для дорожнього господарства, мають зрости. Наступне наше спільне, в тому числі і місцевої влади, журналістів, громадських активістів завдання — проконтролювати, як ці кошти будуть витрачені.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Роман Мацола: «Ми прийняли необхідні закони для покращення якості доріг»»

  1. Saschenka Friedrich коментує:

    Да ну … Нажаль усі забули про обіцяні перед виборами ” золоті гори” , іноземні інвестиції , розвиток інфраструктури і т д . Проте пан Мацола дав вказівки місцевим ЗМІ поздоровляти населення на усі проф.свята від його імені от ми і бачимо його милу посмішку чи не у кожному номері , ви ж саме для цього його обирали, чи не так ?!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСкільки учнів має бути у класах: норма закону про наповнюваність дітей у школах
У Шепетівці розгорівся скандал між пенсіонером та зоозахисницею, яка годувала безпритульних тварин
У Шепетівці біля магазину «Монетка» викрили чоловіка, який збував метадон
У Шепетівці 79-річного чоловіка знайшли мертвим у власному помешканні
Парламент прийняв законопроєкт щодо розвитку інституту старост. Що змінилось?
Потрібні гроші на лікування коронавірусу: у Хмельницькому чоловік потрапив на вудку шахрая

Читайте у цій рубриціПолісмени нагадують: відчинене вікно – небезпека для дитини
Чи мoжна вирoщувати мак на власнoму гoрoді?
У кожному третьому закладі оздоровлення та відпочинку виявлено порушення
Змінити постачальника газу заради економії. Як це зробити?
Із липня в Україні землю можна продавати-купувати
В Україні медзаклади переходять на електронні лікарняні листи