Технічні новації вже дісталися Шепетівської міськради

Без «переклички», без вигукування з місця та без можливості підслухати, як голосують інші, — саме так відбуватиметься засідання сесії. Незабаром Шепетівська міська рада запровадить програмно-технічний комплекс електронного голосування «Віче». Якщо точніше, то вже під час чергової вересневої сесії депутати будуть голосувати особисто та виключно персональною карткою.

Презентацію щойно встановленої системи для голосування провели міський голова Михайло Полодюк та секретар міської ради Микола Кикоть.

— Роботи у сесійній залі завершенні майже на 98 відсотків, залишилися лиш незначні деталі, — почав розмову міський голова. — Система електронного голосування пришвидшить перебіг сесії. Раніше бувало, що засідання тривало цілий день, а могло переноситися і на наступний, то сподіваюся, що від нині за 3-4 години сесія завершиться.

Встановлення системи «Віче» внесло деякі зміни у інтер’єр сесійної зали, зокрема, з’явилося окреме місце для представників засобів масової інформації. Прикметно, що велика зала стала не лише сучасною, а й багатофункціональною. Завдяки новому звуковому обладнанню в ній можна проводити конференції та різні урочистості.

Секретар міської ради Микола Кикоть продемонстрував, як працює система, та розповів більш детально про те, як відбуватиметься процес голосування:

— За допомогою ось такої персональної картки здійснюється голосування. Три кнопки «за», «проти», «утримався» потрібно натиснути відповідну, і все. Для виступів депутатам потрібно буде попередньо реєструватися, це можна зробити натиснувши відповідно кнопку «за» у період, коли триває реєстрація.

Отож, криків в ході обговорення проектів рішень більше не буде, бо мікрофон вимкнеться як тільки доповідач використає регламентований час. А все, що депутат скаже поза зареєстрованим виступом, до протоколу не увійде.

Під час однієї з попередніх сесій виділили кошти в розмірі 507 тисяч гривень на купівлю системи електронного голосування. Міський голова та його заступники довго переймали досвід у тих містах, де вже вона функціонує. Розглядали різні варіанти, однак вибір зупинився саме на системі «Віче». Близько третини міських та обласних рад в Україні користуються цією системою. Однак зуміли наші посадовці й заощадити: вартість всього комплексу — система електронного голосування, звукове та відео обладнання — обійшлася у 450 тисяч.

Але на випадок, якщо міська рада буде знеструмлена, народні обранці голосуватимуть за давньою і перевіреною системою — «лічильна комісія».

Детальніше у відеосюжеті:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Технічні новації вже дісталися Шепетівської міськради»

  1. Viktor коментує:

    Наталка, що підмахльовка, подалась в заступники, ось і виникла нагальна потреба у вірному підрахунку голосів обранців

  2. В коментує:

    Думаю, для кращого висвітлення засідань міськради треба квадрокоптера купити. А ще краще ці засідання проводити десь у ресторані, з комфортом і шиком.
    Краще б пару машин щебеню купили й вулиці підсипали.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці