Чому директор Шепетівського лісокомунального підприємства не допустив ревізорів?

Мережею Інтернет поширюється інформація, що в Шепетівці директор лісокомунального підприємства Петро Трофімчук не допустив аудиторів Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області до проведення контрольного заходу.

Хоча здійснення ревізії передбачено планом проведення заходів державного фінансового контролю Західного офісу Держаудитслужби.

Ревізійна служба зробила припущення:

«Якщо не допустили ревізорів, значить, бояться перевірки, яка виявила б незаконне використання державних коштів».

Отож, вирішили особисто дізнатися, чому Петро Трофімчук не допустив ревізорів?

— Ще вторік Державна фінансова інспекція в Хмельницькій області хотіла провести фінансовий аудит, — розпочав з передісторії директор. — Мали почати його проведення з 17 жовтня до 18 січня. Перше, на що звернули увагу — терміни. Перевірка тривала б три місяці. Згідно з законодавством ми належимо до малих підприємств. Виникає слушне запитання, що так довго перевіряти? Інша неточність — вони звертаються на свій план роботи на 4 квартал, а перевірка триватиме ще в першому кварталі вже наступного року. Свої дії щодо недопущення до перевірки описали на чотирьох аркушах та надіслали в Держаудитслужбу. Через деякий час в Інтернеті з’явилася інформація, що керівника служби, яка нас мала перевіряти, затримали на хабарі. Тож, висновки теж напрошуються різні.

9 серпня Шепетівське районне спеціалізоване лісокомунальне підприємство отримало повідомлення про планову перевірку від державного фінансового контролю Західного офісу Держаудитслужби.

— Ми як законослухняні вирішили з’ясувати: наскільки чергова перевірка в правому полі, — додав Петро Трофімчук. — Аудитори почали з порушень. По-перше, вони прибули з перевіркою раніше встановленого законом 10-денного терміну. Оскільки повідомлення ми тримали 9 серпня, хоча з Хмельницького його надіслали 7 серпня. По-друге, вони не дотримались процедурних дій, не пред’явивши навіть посвідчень. Їх показали лише після прибуття поліції. До того ж, зазначені у плані види перевірок теж викликали у нас сумніви. Наприклад, один із пунктів — використання бюджетних коштів. У нас є довідка, що за весь період кошти з районного бюджету підприємству не надавалися. Знову ж таки термін — тривалість перевірки до 30 робочих днів. Чому ревізія триватиме максимально? Отож, вважаю, що ця служба не лише порушила права підприємства, але й не дотрималася норм проведення. Лист зі своїми поясненнями вручили аудиторам. За кілька днів до перевірки повідомили Шепетівську районну раду, яка є власником підприємства, що підстави допуску в нас відсутні, тому аудиторів не допустим.

Дії ревізійної служби керівництво лісокомунального підприємства оскаржує. Вже надіслали листи-скарги до Прем’єр-міністра України, в Державну регуляторну службу та вищу інстанцію Управління Західного офісу Держаудитслужби в м. Києві.

P. S.

За рейтингом «Сумлінні платники податків» Шепетівське районне спеціалізоване лісокомунальне підприємство стало переможцем у своїй галузі.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Чому директор Шепетівського лісокомунального підприємства не допустив ревізорів?»

  1. Andrey Gensitsky коментує:

    Петро Петрович юридично все правильно зробив.

  2. Artur Liepinsh коментує:

    Вгадайте з 1-го разу)))


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці