Несплата за послуги електропостачання під час карантину може призвести до знеструм­лення населених пунктів

Для забезпечення стабільного електропостачання та збалансованої роботи енергетичних ринків громадянам необхідно вчасно розраховуватись за отримані комунальні послуги. Адже, незважаючи на пандемію вірусу COVID-19 та запровадження в Україні карантину, виробники та постачальники електроенергії продовжують працювати у штатному режимі та забезпечувати населення електроенергією. Про це йдеться на Урядовому порталі.

Обов’язок оператора системи розподілу — забезпечити споживачів електропостачанням, а обов’язок споживачів — своєчасно оплатити ці послуги через постачальника електричної енергії. Це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» і Правилами роботи роздрібного ринку електроенергії. Тож Держенергонагляд закликає споживачів електричної енергії з відповідальністю поставитись до ситуації та виконувати свої зобов’язання — вчасно сплачувати за комунальні послуги задля збереження цілісності енергосистеми України, забезпечення надійного та безперервного постачання електроенергії споживачам.

Нагадаємо, Уряд прийняв рішення про тимчасову заборону нарахування пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг та відключення електроенергії на період дії карантину. У зв’язку з цим, Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій та наголосив на необхідності дотримання вимог законодавства і відповідно до нього не обмежувати та/або не припиняти постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його відміни.

Користуючись цією ситуацією, під час карантину рівень оплати послуг з електропостачання критично погіршився. Слід пам’ятати, що через накопичення боргів оператори системи розподілу й електропостачальні організації не матимуть можливості закуповувати необхідні обсяги електроенергії у виробників, а виробники електричної енергії не зможуть закупити паливо для роботи електростанцій. Також існує висока ймовірність невиконання інвестиційних та ремонтних програм на електричних станціях та мережах. Зі свого боку, це може спричинити знеструмлення населених пунктів, оскільки погіршення технічного стану електромереж, автоматичне відключення аварійних ділянок призводить до технічної неможливості розподілу електричної енергії до об’єктів споживачів.

Тому, щоб світло було у кожній оселі, споживачі повинні підтримувати стабільність інфраструктури країни в умовах боротьби з поширенням коронавірусу та своєчасно оплачувати рахунки за електроенергію.

Водночас повідомляємо, що в сучасних умовах карантину та режиму надзвичайної ситуації оплатити платіжки за комунальні послуги можна дистанційно. Уся інформація щодо дистанційного обслуговування клієнтів, подання показників лічильників, сплати за комунальні послуги розміщена на офіційних вебсайтах операторів систем розподілу електричної енергії.

Довідково

Міністерством цифрової трансформації України спільно із сервісом онлайн-платежів та переказів розроблено освітній серіал «Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома».

В серіалі висвітлено теми оплати комунальних платежів на сайтах комунальних підприємств, за допомогою платіжного сервісу, а також на сайтах банках та мобільних застосунках банків.

Даний серіал доступний за посиланням.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


12 коментарів до статті «Несплата за послуги електропостачання під час карантину може призвести до знеструм­лення населених пунктів»

 1. Де квитанції?

 2. Татьяна Татьяна коментує:

  Наверное энергетики без смертных, за чем людей будоражит, Карантин все сидят дома

 3. Лілія Мосійчук коментує:

  Нехай ще вчасно приносять квитанції. Сьогодні 20.04.і ще немає.

 4. Angela Malafey коментує:

  перепади напруги призводять до масси проблем, працюйте краше і не матиме жодних заборгованостей. Ви є причиною втрат побутової техніки. Сором

 5. Artur Liepinsh коментує:

  Якщо тимчасово відмінити “зелені тарифи”, буде для АЕС на паливо.

 6. Таня Брыжко коментує:

  А квытанции де ?????

 7. Roma Bileskia коментує:

  Як розраховуватись квитанций не мае вже пив года на почти по старих квитанций розраховоюсь

 8. Тут справа навіть не в квитанціях.Спробуйте бабусі,якій років 70 пояснити,що вона має підключити інтернет,зареєструватись правильно в електронному кабінеті, активувати “приват24” і зробити інтернет оплату.😉

 9. Зелений тариф і покупки з рф та білорусії приведуть до колапсу. Плюс з/п топів

 10. А, не скажете чим доїхати , щоб заплатити комунальні послуги!?

 11. В мене також квитанції за світло НЕМА,!!!! А сьогодні 20те число!

 12. Людмила коментує:

  А за до платить , як що я других місяць не можу вийти на роботу і решта сім’ї також? Дайте людям змогу працювати і вони заплатять,а не знущаєтесь


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці