Амброзія висушує ґрунти та може викликати бронхіальну астму

Амброзія висушує ґрунти та може викликати бронхіальну астму

Дані Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області свідчать про те, що на території області виявлені такі шкідливі карантинні організми як: американський білий метелик, західний кукурудзяний жук, ризоманія буряку, золотиста картопляна нематода, амброзія полинолиста, повитиця польова, неповірус кільцевої плямистості тютюну.

Кожен шкідливий карантинний організм має свої особливості, які зумовлюють його негативний вплив, при чому не тільки на господарську діяльність, а й на організм людини.

Амброзія полинолиста саме з таких шкідливих карантинних організмів.

На вигляд це звичайна рослина, зовні схожа на коноплі, а формою листя нагадує звичайний полин. Батьківщиною амброзії являється Північна та Центральна Америка. В Україні рослину вперше виявили на Дніпропетровщині у 20-х роках минулого століття.

Нині амброзія — один з найбільш поширених карантинних бур’янів в Україні. Такому масовому поширенню сприяє спосіб розмноження. Одна добре розвинена рослина може давати від 30 і аж до 100 тисяч насінин. Широке розповсюдження амброзії пов’язане також із транспортуванням неочищеного сільськогосподарського насіннєвого матеріалу. Насіння цього бур’яну може лишатись у землі до 40 років, а потім прорости. Амброзія полинолиста сильно висушує та виснажує ґрунти. А на виснаженій землі — врожай в рази менший.

Амброзія висушує ґрунти та може викликати бронхіальну астму

Амброзія полинолиста

Як тільки ґрунт прогріється до 22–24° С, амброзія починає масово сходити. Зацвітає рослина всередині літа, у липні-серпні, а дозріває  насіння  у вересні-жовтні. Амброзія засмічує посіви майже всіх культур, однак найбільше зустрічається на неораних землях та обабіч доріг.

Щоб мінімізувати вплив амброзії на врожай, потрібно вдаватись до профілактичних заходів — очищувати насіннєвий матеріал, обстежувати сільськогосподарські угіддя на виявлення бур’яну в період вегетації. Також аграрії мають використовувати агротехнічні методи — сівозміну, обробіток ґрунту, догляд за посівами. І, звісно ж, з амброзією потрібно боротись в «хімічний» спосіб — застосуванням гербіцидів згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів , дозволених до використання в Україні».

Варто зазначити, що квітковий пилок амброзії шкідливий для людини. У період цвітіння він викликає алергічне захворювання. Алергію викликають білки, які містяться у пилку. Потрапляючи у носову порожнину та бронхи, пилок амброзії викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла. Відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми.

Карантинні заходи: категорична заборона завезення засміченої підкарантинної продукції у вільні від бур’яну райони; карантинний догляд та лабораторна експертиза; при виявленні бур’яну вантаж підлягає поверненню відправникові або очищення під контролем держінспектора з карантину рослин; проведення обстежень сільськогосподарських угідь на виявлення бур’яну в період вегетації.

За детальнішою інформацією звертатись за адресою:

м. Шепетівка вул. Героїв Небесної Сотні 130, тел. 4-20-82

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині 88-річний пенсіонер повідомив у поліцію, що вбив свою доньку
У Нетішині поліцію очолив майор
На сесії Шепетівської райради розглянули бюджет у мільйон гривень та питання про передачу майна
У Шепетівському районі можна придбати ялинку у горщику
Олег Кулінський: Єдина мета, якою ми маємо керуватися, — це створити комфортніші умови для мешканців Шепетівського району
У Шепетівському районі відремонтували аварійний міст

Читайте у цій рубриці«Укрпошта» випустить конверт із зображенням Лесі Українки у стилі поп-арт
Коли в Україні з’являться електрички німецького рівня?
За призначенням пільг і допомог та перахунком пенсій можна буде звернутися до ЦНАПу
Як штрафуватимуть продавців та покупців первоцвітів
Під час посту кожен охочий може віртуально пройти Хресну дорогу в Єрусалимі