Невдовзі в Україну доставлять 7 видів препаратів для дорослих онкохворих

Невдовзі в Україну доставлять 7 видів препаратів для дорослих онкохворих

Препарати для пацієнтів з онкозахворюваннями, закуплені за кошти держбюджету, невдовзі будуть розподілені в регіони, йдеться на сайті Уряду. Перші ліки, закуплені через міжнародну організацію Crown Agents, вже поставили в Україну. Це рекордно оперативні поставки, яких МОЗ України вдалося досягти завдяки ефективним процедурам державних закупівель через міжнародні організації.

Зокрема, вже поставлені такі препарати, як хлорамбуцил, кальцію фолінат, інтерферон альфа-2b. Препарат інтерферон, який має імуномодулюючу, антивірусну та протипухлинну біологічну активність, уже прибув майже в повному обсязі. Це дозволить найближчим часом забезпечити майже всю заявлену потребу інтерферону.

Крім того, найближчим часом в Україну прибудуть іще 7 найменувань препаратів для лікування дорослих із онкозахворюваннями. Усі ліки відповідають міжнародним стандартам якості.

Оскільки у 2014 році тендери на закупівлю життєво важливих ліків майже за всіма державними програмами відбулися лише наприкінці року, то графік подальших поставок суттєво зсунувся. Тому налагодження графіків поставок та синхронізація закупівель із бюджетним циклом стало одним із ключових завдань для державних закупівель. Щороку МОЗ України вдається оптимізувати ці процеси і сприяти максимально оперативному постачанню ліків для пацієнтів.

Торік МОЗ України вперше вдалося сформувати номенклатури (перелік ліків, які закуповуються через міжнародні організації) на наступний рік ще в грудні. Це дозволило здійснити закупівлі в рекордно швидкі строки та отримати перші поставки ліків вже в липні.

Крім того, перелік експертних груп із супроводу закупівель суттєво оновився. Загалом до 29 груп увійшло 82 фахівці, лікарі та представники громадськості, з яких третина раніше не брала участі в експертних групах. Нових та високопрофесійних експертів вдалось залучити саме завдяки публічності процесу формування експертних груп, що відбулося вперше.

У Державному бюджеті на 2019 рік на закупівлі ліків передбачено 6,6 млрд грн, з них на напрям дорослої онкології — понад 1,3 млрд грн. Загалом сьогодні 90 % препаратів за напрямом дорослої онкології купуються дешевше, аніж у 2014 році.

Нагадаємо, нещодавно в Україну прибув ефективний препарат для лікування хворих із раком крові — аспарагіназа. Він буде доступний пацієнтам у медзакладах безоплатно.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУкраїна отримала препарат для лікування дихальної недостатності у новонароджених
В Україну поставили 18 апаратів ШВЛ в рамках гуманітарної допомоги
Чим нас лікують? Основні препарати у боротьбі з коронавірусом
В Україні на три тижні запровадили «карантин вихідного дня»
Понад 60 тисяч гривень на онкохворого: у МОЗ закладають базові ставки на лікування

Читайте у цій рубриціЕкс-тренер Карпат і Чорноморця Дулуб очолив Крумкачи
Юрай Санітра: «Якщо буде все в порядку зі здоров’ям, збірні України будуть дуже сильні на ЧС»
Лижні гонки. Кубок світу. Українки невдало виступили на етапі в Лахті
Підтримка бізнесу 2021. «Карантинні» вісім тисяч і продовження «доступних кредитів»
Як на Хмельниччині працевлаштують колишніх чиновників РДА?
В Україні перевірятимуть законність будинків для людей похилого віку та умови проживання