Чи допускатимуть дітей Шепетівщини без щеплень від кору до школи?

Із 13 по 24 травня на Хмельниччині проводиться імунізація дітей віком до 18-ти років та дорослих, що входять у групи ризику, які відвідують організовані колективи. Відтак, на базі КП КНП «Шепетівський центр ПМСД» утворено 6 мобільних бригад, які вакцинують дітей у дошкільних та шкільних навчальних закладах.

Дані заходи проводяться для того, аби зупинити або ж локалізувати спалахи кору в Хмельницькій області. Рекомендовані вони були Оперативним Штабом МОЗ України з реагування на ситуацію з поширення кору, як невідкладний захід для зниження захворюваності й смертності серед дітей віком до 18-ти років. В дію ці заходи введено рішенням штабу ТЕБ та НС від 11 квітня 2019 року і розпорядженням голови Хмельницької ОДА.

Під час сумісної наради медиків та освітян було порушено питання недопуску дитини в школу чи дитячий садочок.

— З’ясовуючи питання співвідношення норм статті 3 та статті 53 Конституції України, не можна не визначити пріоритетність забезпечення життя, здоров’я і безпеки людини над правом на освіту. Інтереси однієї особи не можуть домінувати над інтересами держави у питанні забезпечення безпеки життя і здоров’я її громадян. Право однієї особи на освіту закінчується там, де починається право колективу на забезпечення безпеки життя та здоров’я, — про це на одному з тренінгів заявив Олег Юдин, адвокат, член комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України.

Цьогоріч у Шепетівському районі на кір вже захворіло 174 жителя. А за час масштабного спалаху кору, що триває із літа 2017 року, захворіли 100 тисяч українців, 36 осіб померли.

— Наразі на базі Шепетівського Центру ПМСД утворено 6 виїзних мобільних бригад, які вакцинуватимуть дітей віком до 18-ти років у закладах освіти. У кожну бригаду входять 1 лікар і 2 вакцинатора. Усі вони пройшли відповідне навчання, яке організувало ЮНІСЕФ та ВООЗ, — розповідає заступник головного лікаря з охорони материнства та дитинства Лілія Гнатюк.

Також вакцинуватимуть і дорослих, що знаходяться у групі ризику: медичні та немедичні працівники закладів охорони здоров’я, працівники навчальних закладів, студенти.

Однак, щеплення робитимуть лише тим, хто не отримав жодної вакцини проти кору, або ж в анамнезі зазначено лише одну дозу.

У закладах освіти імунізацію проводитимуть лише після інформованої згоди та з дотриманням «холодового ланцюга».

— Освітні заклади, як місце для щеплень, обрали невипадково, — каже Лілія Борисівна. — Адже поліклініку відвідують не всі діти, а от навчальні заклади — 99 %. До того ж, без підтримки освітян успішно провести додаткові заходи надто важко.

Втім, отримати вакцину проти кору можна й самостійно у закладах охорони здоров’я. Також варто пам’ятати, що додаткові заходи з імунізації не скасовують планові щеплення.

Сьогодні, 20 травня вакцинування проводили в НВК № 3 (7-ма школа). Відтак, щеплення робили не лише учні закладу, а й їх наставники.

До слова, більшість із них перед вакцинацією здавали аналізи, аби визначити, чи є в них імунітет проти такого страшного захворювання як кір.

Відтак, медики просять відповідально ставитися до свого здоров’я та провести щеплення проти кору.

Довідково

Законною підставою для недопуску дитини в школу чи дитячий садочок є стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Водночас стаття 53 Конституції України говорить: «Кожний має право на освіту». Стаття 3 Конституції України передбачає, що «Людина, її життя і здоров’я, честь та гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю». У статті 46 КЗ про працю зазначено: відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі: появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння; відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони; в інших випадках, передбачених законодавством.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «Чи допускатимуть дітей Шепетівщини без щеплень від кору до школи?»

  1. А як це можна заставити робити імунізацію, тим паче як я зрозуміла без дозволу батьків?

    • Гончарук Любов коментує:

      У зак­ла­дах ос­ві­ти іму­ні­за­цію про­во­ди­ти­муть ли­ше піс­ля ін­формо­ва­ної зго­ди. Про це йдеться у статті.

  2. Юлія Горячова коментує:

    а мені ще цікавіше почути як можна робити прививки у школі ,якщо пів класу горло болить то температура то ще якісь болячки,вони ж один з одним спілкуються,кінець року навчального ,приходять до класу і здорові і хворі бо батьки відправляють контрольні писати оцінки виправляти?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці