Інформація — єдина вакцина проти африканської чуми

Інформація — єдина вакцина проти африканської чуми

Семінар-навчання про недопущення африканської чуми свиней на території Хмельниччини пройшов 27 лютого у Шепетівці. На захід, організований Держпродспоживслужбою, завітали фахівці ветеринарної служби, працівники правоохоронних органів, МНС, власники свинарських і сільськогосподарських підприємств, очільники сільських громад, представники користувачів мисливських угідь.

Інформація — єдина вакцина проти африканської чуми

Африканська чума знищила в Україні з 2012 року 200 тисяч свиней. Вже в 2019 році зареєстровано 10 випадків спалаху чуми.

— Нині залишилося менше 1000 підприємств, які займаються свинарством, — пояснив медіа-експерт проекту ФАО, представник від ООН Олександр Ревнівцев. — Найбільший ризик африканська чума несе господарствам, які утримують до 500 голів. Адже їх власники не витрачають кошти на біобезпеку своїх свиноферм.

Через спалахи хвороби селяни масово перестали утримувати поросят.

— Українці можуть втратити свій стратегічний продукт — сало, — додав представник ООН. — Адже великі господарства не спеціалізуються на його вирощуванні, це прерогатива — сільського дядька. Водночас безконтрольність утримування свиней у домашніх господарствах сприяє спалахам африканки та швидкому поширенню по території України. У приватному секторі та малих свинофермах приховують факти загибелі тварин. Навіть після карантину знову спостерігаються спалахи хвороби, бо селяни сало хворої свині засолили у банки, а м’ясо зберігають у морозильних камерах. Без термічної обробки вірус не гине, навпаки, з харчовими рештками знову провокує виникнення хвороби.

Як пояснив представник ООН, вакцини проти африканської чуми ще не винайшли, найпотужніша зброя зупинити поширення хвороби — інформування населення про правила поведінки у лісі, утримування свиней у домогосподарствах. Адже чума вражає як свійських, так і диких тварин.

— В 2014 році знищили ветеринарну службу в Україні, тривалий час у країні були відсутні перевірки сільгоспвиробників, — розповів медіа-експерт. — Допоки йшло реформування та створення Держспоживслужби, вірус масово уражав господарства, починаючи зі сходу України на межі з Росією. Африканську чуму називають ще біологічною зброю. Не дивно, що спалахи епідемії збігаються із початком воєнних дій в Україні. Нині у країні утримують 6 мільйонів свиней, 1,5 мільйони — у приватному секторі. Ветеринарна служба не спроможна обійти всіх, щоб проінформувати та застерегти, як протистояти епідемії. Отож, у разі загибелі тварини власник має свідомо про це повідомити та визначити причину смерті. До того ж, держава селянам компенсує збитки, людям не варто хвилюватися. У гіршому стані промислові господарства — деякі власники свиноферм після спалахів африканської чуми у їхніх господарствах банкрутують та зникають із цього бізнесу назавжди.

До речі, в Україні від африканської чуми згоріла миргородська чорна порода свиней.

— У Полтаві, де діяв інститут свинарства, під час чуми зникло 4 господарства, — пояснив представник ООН. — Після спалахів африканської чуми Полтавщина залишилися без свинарства, хоча на теренах області встановлена рекордна кількість пам’ятників цим тваринам — 6 штук, та полтавці відзначають День сала.

Отож, представник ООН застеріг, щоб не залишитися без домашнього сала, варто дотримуватися правил біозахисту.

— За 50 гривень будь-який селянин може захистити своє господарство від поширення хвороби, — навчив медіа експерт. — Використання для дизбар’єру білизни та гумових калош, допоможе убезпечити від вірусу.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВже госпіталізували 9 осіб: на Хмельниччині встановлюють джерело небезпечної інфекції
Житель Хмельниччини створив «вірус» для викрадення даних користувачів комп’ютерних систем
Падіж лебедів у сусідній з Хмельниччиною області був спричинений грипом птиці
На Хмельниччині суттєво дорожчає картопля
Уродженець Хмельниччини, який у Польщі підхопив грип, знаходиться у реанімації Львова 
В одній із громад Хмельниччини перевіряли ціни на продукти

Читайте у цій рубриціЩо чекає на абітурієнтів у вступній кампанії 2024 року
Різноманітність вишиванок у різних регіонах України: від Гуцульщини до Полісся
Із 1 березня відбудеться індексація пенсій
Будуть вводитися штрафи за використання кредитної історії не за цільовим призначенням
Штрафи та позапланові перевірки: як КРАІЛ контролює роботу казино
Десять років тому загинув Герой Небесної Сотні із Шепетівки Микола Дзявульський
FacebookTelegramViberWhatsAppX