Містянам дозволять розпорядитися 1% бюджету

Містянам дозволять розпорядитися 1% бюджету

У Шепетівці 26 квітня проведуть «лікбез» для тих, хто бажає долучитися до громадської ініціативи бюджет участі. Інститут Регіонального розвитку в рамках реалізації проекту USAID «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» навчить громаду, як розробити для міста проект, що в майбутньому покращить інфраструктуру міста та добробут його жителів.

Як ми вже раніше повідомляли, 31 січня цього року Шепетівська міська рада прийняла Положення про громадський бюджет міста Шепетівки на 2018-2020 роки, яке передбачає організацію і запровадження фінансування проектів мешканців міста, спрямованих на розвиток міста у визначених пріоритетних напрямках.

— Запровадження бюджету участі сприятиме налагодженню системного діалогу органів місцевого самоврядування Шепетівки з мешканцями міста, створенню умов для реалізації територіальною громадою права брати участь у процесі розробки та ухвалення рішень щодо питань місцевого значення, — розповів Олександр Гринь, начальник управління економічного розвитку.

У 2018 році на фінансування проектів громадськості планують виділити 800 000,00 грн, у 2019-тому — 900 000,00 грн, а вже у 2020 році — 1 млн грн. Орієнтовна вартість проекту не повинна перевищувати 20% суми загального обсягу громадського бюджету  і у 2018 році не повинна перевищувати 160 000,00 гривень.

— Подавати проекти на виконання бюджету участі можуть особи, що досягли 16 річного віку і проживають у Шепетівці. Проект (пропозиція), реалізація якого відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету, може стосуватися лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності (наприклад, вулиці, парку, установи: школа, дитячий садочок тощо), та є загальнодоступним для всіх мешканців міста. Передбачено, що проекти спрямовані на поліпшення екологічності та комфорту проживання мешканців, естетичного вигляду міста, сприятимуть соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності міста, — пояснив Олександр Михайлович.

Якщо коротко описати, як це працює, то мешканці спільно пропонують власні проекти розвитку міста — наприклад, збудувати скейт-парк або створити вільний простір. Далі на голосуванні обирають пріоритетні ініціативи, що фінансуються з бюджету міста. Платформи для реалізації бюджету участі вже працюють у Києві, Львові, Дніпрі, Житомирі, Бердянську, Хмельницькому, Чернівцях, Рівному, Тернополі, Краматорську, Мелітополі, Жовтих Водах, Боярці.

Наприклад, у місті Хмельницькому, де бюджет участі стартував ще вторік, найбільше підтримки отримали пропозиції, що стосуються сфери охорони здоров’я, спорту та дитячого дозвілля. Такі проекти, як покращення умов очікування в ЦНАПі, кардіомонітор в Хмельницьку міську лікарню, інформаційні технології в інклюзивній освіті тощо, в 2017 році будуть реалізовані. В голосуванні взяли участь понад 900 тисяч хмельничан.

— Усі проекти, які подадуть шепетівчани, підлягають попередній оцінці, яку здійснить комісія протягом 45 календарних днів.  До її складу ввійдуть 9 представників від громадськості та виконавчих органів міської ради. Всі проекти, що отримають позитивну оцінку, розмістять для голосування онлайн. Після цього здійснюється голосування за остаточно відібрані проекти. Одна особа може підтримати 3 проекти протягом 15 календарних днів з 15  по 30 вересня. Після завершення кінцевого терміну визначення електронна система автоматично здійснить підрахунок голосів, визначить переможців. Проекти, що наберуть найбільшу підтримку мешканців, будуть реалізовані у 2018 році, — уточнив Олександр Гринь.

Бюджет участі або, як його ще називають — партисипативний, є однією з форм демократії участі на місцевому рівні, що забезпечує «системний механізм» залучення громадян до процесу прийняття бюджетних рішень певної територіальної громади.

— Якщо ви активний шепетівчанин і маєте цікаву ідею щодо розвитку міста, то запрошуємо вас 26 квітня на інформаційний семінар в Шепетівську міську раду. Приходьте та дізнайтеся, як правильно описати свій проект та подати його на розгляд, — додав на завершення розмови Олександр Михайлович.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Шепетівщині пропав чоловік із сусідньої області (Оновлено)
Як реалізовуватимуть алкоголь на території Шепетівської ТГ у нічний час?
У Шепетівському районі правоохоронці встанови­ли ще одну учасницю порнографічного бізнесу
Канадці вражені рівнем підготовки шепетівських топографів
Після прогулянки в Шепетівці молодику не вистачило грошей на дорогу: він вкрав велосипед
У Шепетівці обвалилася стіна стадіону «Локомотив»

Читайте у цій рубриціВ Україні підтверджено ще один випадок поліомієліту в 2-річної дитини
Простір без дискримінації: що змінилося в Україні?
Які наслідки можуть бути, якщо довго не лікувати зуби
ФОПи можуть подати річну декларацію у застосунку «Дія» в кілька кліків
Порушників на дорогах  фіксуватимуть автомобілі «фантоми»
Від держрегулювання до продуктових карток. Як планують стримати ціни?