Які зміни в медицині чекають на українців?

Які зміни в медицині чекають на українців?

Протягом наступного року Міністерство охорони здоров’я введе низку суттєвих змін у рамках медичної реформи. Бригади швидкої допомоги їздитимуть на сучасному транспорті з новим обладнанням. А пацієнту не доведеться самому напівлегально оплачувати діагностику. Що у планах Міністерства охорони здоров’я на 2019 рік, дізнавався Центр громадського моніторингу та контролю.

Чого очікувати пацієнтам?

Наступного року пацієнт за направленням сімейного лікаря зможе проходити рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця та інші аналізи і процедури в будь-якому медзакладі за власним вибором, який бере участь у програмі. Оплачуватиме послуги держава.

Візит до профільних спеціалістів також буде оплачуватися з бюджетних коштів, якщо пацієнт отримає направлення до фахівця від сімейного лікаря.

— Якщо ж ви йдете до вузького спеціаліста без направлення, необхідно буде оплатити таку консультацію самостійно через касу. Тому так важливо, щоби всі, хто ще не обрав свого лікаря, не відкладали це завдання, — попередила виконувачка обов’язків глави МОЗ Уляна Супрун.

Реформу «Безкоштовна діагностика» впроваджуватимуть поступово від 1 липня 2019 року — регіон за регіоном. В уряді зазначили, що про приєднання населеного пункту до змін пацієнтів сповістить наліпка «Безкоштовна діагностика» на дверях поліклініки.

Пріоритетом для виконання залишається програма «Доступні ліки»: наступного року українцям й надалі обіцяють надавати препарати від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми безоплатно або з незначною доплатою. На це у проекті державного бюджету уряд передбачив 1 млрд грн. Для того щоб скористатися програмою, пацієнту з вищеперерахованими хворобами необхідно звернутися до лікаря та отримати рецепт. З цим документом потрібно прийти до аптеки з позначкою «Доступні ліки».

Водночас на програму очікує трансформація: відшкодовувати вартість цих лікарських засобів будуть не заклади охорони здоров’я чи органи місцевої влади, а безпосередньо один оператор бюджетних коштів — Нацслужба здоров’я. Експерти зауважують, що це унеможливить злочинні махінації та корупцію.

Що зміниться для лікарів?

У 2019 році сімейні лікарі отримають нові інструменти роботи: електронну медкарту, електронний рецепт, електронне направлення та електронний лікарняний. Тож для керівників медзакладів відтепер стоїть завдання забезпечити комп’ютерами робочі місця всіх спеціалістів поліклінік. В уряді пояснюють, що це важливо для того, щоб медик приділяв увагу пацієнту, а не безкінечному заповненню паперів та звітів.

— Багато з лікарів втомилися від «дурної роботи», заповнюючи десятки звітних форм. А перехід на електронні картки передбачає автоматичний збір статистики, — прокоментував нововведення заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

Тим часом на лікарів швидкої допомоги очікує підвищення кваліфікації до рівня світових стандартів. Фахівцям, які пройдуть таке навчання, збільшать зарплати.

Бригади екстреної медичної допомоги матимуть сучасний транспорт, оснащений необхідним обладнанням. А їхню швидку роботу мають забезпечити сучасні диспетчерські служби по всій Україні, об’єднані єдиною електронною системою.

Зміни на першому етапі стосуватимуться Вінницької, Донецької, Одеської, Полтавської, Тернопільської областей та Києва. На розвиток екстреної допомоги урядовці заклали у державний бюджет додатковий 1 млрд грн.

Також уряд візьметься за реформу освіти: для вступників до медичних вишів збільшать прохідний бал для зарахування. Майбутні лікарі муситимуть складати кваліфікаційний іспит, який відповідає міжнародним стандартам. МОЗ таким чином хоче відсіяти хабарництво і студентів, які вчаться заради диплому, а не знань.

Перераховані зміни вводитимуться в рамках загальної реформи — її старт був запущений в грудні 2017 року після того, як Президент України Петро Порошенко підписав закони про медичну реформу. У МОЗ пояснюють, що головні завдання нововведень полягають у підвищенні рівня лікування та в забезпеченні його доступності для всіх верств населення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


1 коментар до статті «Які зміни в медицині чекають на українців?»

  1. Карслон коментує:

    А советская медицина была лучше!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



На території України циркулюють 29 субваріантів COVID-19
Світ готується до нової пандемії, яку може принести «хвороба Х»: чи готова Україна
У сусідній з Хмельниччиною області в чоловіка запідозрили небезпечне інфекційне захворювання
Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії
Електронний рецепт тепер можна отримати без візиту до лікаря
У МОЗ повідомили, що підвид штаму коронавірусу виявлено на Хмельниччині

Читайте у цій рубриці



Вплив телебачення на суспільство
Експерти прокоментували ініціативу Кабміну щодо ліквідації КРАІЛ
Уряд розширив напрями підтримки для фермерських господарств
З якими хворобами звільняють від мобілізації — повний перелік
Поняття «обмежено придатний» більше не буде, а тим, хто його має, доведеться повторно пройти ВЛК
КРАІЛ готуються ліквідувати: яких змін чекати
FacebookTelegramViberWhatsAppX