У Шепетівці проти «драконівських тарифів» і введення абонплати за газ

У четвер, 6 квітня, на скликану позачергову сесію Шепетівської міської ради винесли лише одне питання. І стосувалося воно звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Генеральної прокуратури України, Національного агентства з питань запобігання корупції щодо скасування абонплати за підключення до системи газопостачання та  звільнення  керівництва НКРЕКП.

У листі народні обранці зазначили, що вони обурені рішенням, яким 28 березня 2017 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

Відповідно до рішення НКРЕКП споживачам нараховуватиметься плата за газ, як товар (4942 грн за тисячу кубометрів плюс гранична торгівельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2%), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями. Згідно з законом абонплата за надану потужність не підпадає під субсидіювання — споживачі мають сплатити за це живі гроші.

Тих,  хто побажав виступити та пропозиції виявилося чимало. А в тексті самого звернення вже встановлені тарифи за газопостачання депутати назвали «драконівськими».

— Несправедливість виходить. Оскільки у попередні роки люди проводили газ у віддалені житлові мікрорайони, об’єднувалися в кооперативи і вкладали у справу власні кошти. А згодом добровільно безкоштовно передали труби підприємству газопостачання «Шепетівка газ». А тепер виходить, що населення має за раніше ними ж  куплені труби і сплачувати гроші. Це грабіж, такого не можна допустити, — звернулася депутат Валентина Прохорчук.

Далі депутати жваво обговорювали пропозиції, корегуючи текст звернення.

«Тепер населення приречене платити окремо за газ і окремо за обслуговування труб, якими він постачається. А це від 50 до 136 грн на місяць, додатково до вже існуючих драконівських тарифів, хоча за це вже сплачено у вартості транспортних послуг.

При цьому, наголошуємо, що більше 70% розподільчих мереж, які будуть отримувати фіксовану абонплату, знаходяться в управлінні «Регіональної газової компанії» Дмитра Фірташа.

Ми вважаємо, що рішення НКРЕКП, щодо встановлення абонентської плати за підключення до газових мереж з 1 квітня цього року, є злочинним обкраданням українського народу, через яке найбідніші верстви населення сплачуватимуть за газ в 3-5 разів більше. А найцинічнішим є те, що на абонплату не розповсюджується система субсидій», — йдеться у звернені.

Також в ході обговорення депутати сформували ряд вимог до високопосадовців.

  1. Скасувати незаконне рішення НКРЕКП і компенсувати споживачам газу  витрати на проведення газових мереж і підключення до газу в попередні роки.
  2. Звільнити голову НКРЕКП Дмитра Вовка та членів НКРЕКП, які підтримали рішення щодо щомісячної абонплати за підключення до системи газопостачання.
  3. Негайно розпочати процес націоналізації облгазів.
  4. Провести всебічне розслідування на предмет ухвалення незаконного рішення посадовцями НКРЕКП та винести відповідні процесуальні рішення.
  5. Оприлюднити методики розрахунків та обґрунтування існуючих тарифів на послуги з газопостачання населенню; розглянути можливість зниження ціни на газ для споживачів.
  6. Доручити Міністерству палива та енергетики негайно оприлюднити інформацію про об’єм видобутку газу в Україні та ціну, за якою він продається НАК «Нафтогаз України».

Звернення підтримали міський голова та 23 депутати Шепетівської міської ради. Невдовзі отримають листи з Шепетівки і Президент України, і Прем’єр-міністр, і Генеральний прокурор.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога