У Шепетівці мешкає 352 постраждалих від Чорнобильської катастрофи

Сьогодні, 14 грудня, в Шепетівці відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На вулиці Героїв Чорнобиля зібралися містяни, священство та представники влади.

— У напружені дні ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції вельми яскраво висвітлилися грані людського характеру, мужність та самозречення, вірність обов’язку і стійкість духу. Самовіддана праця ліквідаторів була оцінена українцями, — сказала ведуча.

Зокрема, Шепетівщина відрядила для ліквідації наслідків цієї аварії чимало своїх фахівців, міліціонерів, пожежників, будівельників, медичних працівників. Наразі в Шепетівці мешкає 352 громадянина, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

— Серед них 169 ліквідаторів аварії, з них — 31 інвалід, 88 потерпілих. 22 шепетівчанки стали вдовами, внаслідок смерті чоловіків-чорнобильців, — зазначили в Управлінні праці та соціального захисту населення.

До присутніх у промовах звернулися міський голова Михайло Полодюк, голова спілки чорнобильців Микола Чайка та настоятель церков Миколая Чудотворця і святого князя Володимира Василь Гетьман.

Як заведено на Шепетівщині, меморіальну дошку освятив священик.

На завершення чорнобильці зробили спільну світлину на згадку про подію.

Лише 20 років після аварії на Чорнобильській 10 грудня 2006 року було видано Указ Президента України «Про встановлення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», який відзначається 14 грудня.

 

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці