Де чекають студентів та випускників вишів?

Де чекають студентів та випускників вишів?

Напередодні Міжнародного дня студента, який відзначили 17 листопада, експертно-аналітичний центр Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна зацікавився питанням: «Чи сильно відрізняється пропозиція для випускників та поки ще обтяжених сесіями студентів, які не мають можливості працювати full time?». Зараз ми вам розповімо про наші знахідки, які виявилися у процесі аналізу бази вакансій сайту hh.ua. Готові? Поїхали!

Почнемо з того, що вакансій з уточненням «готові/згодні взяти на роботу студента» на порталі більше, ніж вакансій з аналогічними запрошеннями звернути увагу на вакансію для випускників.

Більша частина роботодавців, готових виростити у себе нових професіоналів, зосереджена у Києві та найбільших містах України (включаючи однойменні області).

Де чекають студентів та випускників вишів?

Пропозиції для студентів й випускників у розрізі типу зайнятості і робочого графіка загалом мало чим відрізняються: зайнятість на повний робочий день — у пріоритеті, але студентам частіше пропонують стажування, гнучкий графік і віддалену роботу.

Де чекають студентів та випускників вишів?

Де чекають студентів та випускників вишів?

Списки ключових профсфер, де зустрічаються вакансії для студентів і випускників, також схожі. Так, найбільш активні роботодавці, котрі налаштовані запрошувати на роботу молодих фахівців з дипломом і без, зосереджені в IT-сфері/Телекомі і Ритейлі. Студентам також пропонуються вакансії у сферах, пов’язаних з наукою/освітою, маркетингом і адмініструванням персоналу. Туризм/ресторанний бізнес і медицина — ті сфери, де теж охоче візьмуть студентів.

Випускники також мають високі шанси знайти собі роботу у сферах маркетингу, виробництва і управління персоналом, головною відмінністю від пропозицій для студентів є наявність пропозицій у сферах виробництва та юриспруденції.

Де чекають студентів та випускників вишів?

Не секрет, що стажування — добра можливість для старту кар’єри молодих фахівців.

Найбільше пропозицій для проходження стажування можна знайти у сфері продажів (32 %), реклами/маркетингу/PR (17 %) і консалтингу. У галузевому зрізі основну кількість вакансій з пропозицією пройти стажування розміщено у таких напрямках: ритейл, послуги для бізнесу і IT.

Де чекають студентів та випускників вишів?

Згідно з результатами опитування, проведеного за попередній період HeadHunter Україна, 42 % роботодавців зазначають, що програми стажування та працевлаштування для молодих фахівців уже давно існують в їхніх компаніях.

Як правило, спеціалістам без досвіду пропонують стажування (нерідко з мінімальною заробітною платою), але з широкими можливостями для навчання і подальшого професійного зростання. Погоджуючись на, здавалося б, не дуже привабливі умови у короткотривалій перспективі, цілеспрямовані молоді люди отримують можливість приєднатися до команди професіоналів і досвідчених наставників, претендувати на більш серйозні посади й, відповідно, більш високі зарплати у довгостроковій перспективі.

Дані отримані в результаті аналізу бази вакансій hh.ua за період листопад 2017 — листопад 2018.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Хмельницькому ніхто не забажав обійняти посаду головного ІТ спеціаліста суду
Випускники шкіл Ізяслава закінчили навчання
Вибір рекрутера для підбору фахівців в IT — з чого почати?
Учнів 11-х класів звільнили від проходження ДПА
Скільки мешканців Хмельниччини працевлаштувалися через центри зайнятості?

Читайте у цій рубриціВ Уряді повідомили яким буде тариф на електро­енер­гію з 1 серпня
«За» і «проти» легалізації медичного канабісу
В Україні 150000 дітей до 1 вересня отримають по 2000 грн від держави
У Шепетівці зростуть тарифи на тепло, вивіз сміття та лазню
Несплата аліментів на дитину: коли штраф, а коли обмеження волі
МОЗ визначатиме, які послуги зможуть надавати косметологи