Роботодавець заборгував — оголошуй бойкот

Згідно з даними Головного управління статистики у Хмельницькій області за­галь­на су­ма за­бор­го­ва­нос­ті із вип­ла­ти за­ро­біт­ної пла­ти на 1 лип­ня п. р. ста­но­ви­ла 7,4 млн грн. Вчас­но не от­ри­ма­ли за­ро­біт­ну пла­ту 135 пра­ців­ни­ків еко­но­міч­но ак­тивних під­при­ємств. Кож­но­му з них не вип­ла­че­но в се­редньому по 8313 грн, що на 7,4 % біль­ше, ніж се­ред­ня за­ро­біт­на пла­та за чер­вень. Незабаром, якщо працівник не отримав вчасно заробітну плату, він має усі законні права не виходити на роботу. Про це пише «НМ. Область.Онлайн». Навіть більше, за дні, які людина не буде відвідувати робоче місце, роботодавець мусить виплатити їй грошову компенсацію у розмірі не менше, ніж дві третини окладу.

Таку та інші пропозиції, що посилюють відповідальність працедавців, Мінсоцполітики заклало в законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця», який винесено на загальне обговорення.

Автори законопроекту пропонують: у випадку, якщо затримка зарплати перевищила 15 днів, підприємець має виплатити найманому працівнику ще й пеню за кожен день затримки у розмірі облікової ставки Нацбанку (зараз це становить 18 %). Крім того, до заборгованої платні ще й додається індекс інфляції, який був на ту пору.

Найманий працівник також має право зовсім не виходити на роботу, якщо затримка зарплати перевищує півмісяця. Він лише мусить письмово попередити роботодавця про це за 2 дні до невиходу. При цьому роботодавець не має права звільнити його з роботи, а зобов’язаний сплатити йому відшкодування за пропущені дні.

Щоправда, в цій нормі є обмеження. Зокрема, покидати роботу не мають права представники тих професій, від яких безпосередньо залежить життя та здоров’я людей, екологічна безпека, безпека держави, охорона правопорядку, а також позбавлені цього права військовослужбовці та представники органів влади.

Нагадаємо, через несвоєчасно виплачену заробітну плату в Шепетівській ЦРЛ загострюється соціальна напруга.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Роботодавець заборгував — оголошуй бойкот»

  1. Раїса Мороз коментує:

    хоть хтось пiдняв питання про заборгованнiсть по зарплатi, але на жаль деякi нiчого не бояться i нiщо iх не ‘вiзьме’.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці