69-річному пацієнту вперше в історії Шепетівської ЦРЛ провели операцію з ендопротезування кульшового суглоба

Вчора, 10 жовтня, шепетівські медики вперше провели операцію по заміні кульшового суглоба. Допомогали їм лікарі Хмельницької обласної клінічної лікарні — Ігор Бахмацький та Василь Витвицький на чолі з Юрієм Павлішеним — заслуженим лікарем України, кандидатом медичних наук, доцентом, головним позаштатним ортопедом-травматологом Хмельницької області, завідувачем ортопедичним відділенням.

На прид­бання не­об­хідно­го об­ладнан­ня з міс­це­вих бюд­же­тів ви­ді­ле­но 200 ти­сяч гри­вень: по 50 ти­сяч гри­вень ви­ді­ли­ли три те­ри­то­рі­аль­ні гро­ма­ди Ше­пе­тівсь­ко­го району. Та­кож 50 ти­сяч бюд­жетних кош­тів ви­ді­ли­ла Ше­пе­тівсь­ка район­на ра­да.

— Такі хірургічні втручання вже проводять у багатьох містах України та в інших ЦРЛ Хмельниччини і є надія, що й у нас цей напрям вдало розвиватиметься. Відтепер жителям району не доведеться їздити до інших міст, — зазначила головний лікар ЦРЛ Валентина Савчук та подякувала очільникам району, міста та головам об’єднаних територіальних громад за виділені кошти на придбання необхідних медичних інструментів та обладнання для проведення ортопедичних операцій.

Аби виконати операції з ендопротезування суглоба, завідувач травматологічного відділення Анатолій Нікітін разом із перспективним молодим травматологом Михайлом Фединою у березні пройшли курси в Київській Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Також лікарі пройшли практичне та теоретичне навчання в Хмельницькій обласній лікарні та в місті Харкові.

Найголовніше у даній справі — це стерильність.

— Операція дуже серйозна, оскільки є великий ризик ускладнень, зокрема, інфекційних, саме тому її потрібно виконувати в найбільш стерильних умовах, — розповідає завідувач травматологічного відділення Анатолій Нікітін.

Загалом, операція по заміні суглоба тривала 1,5 години.

— Оперативне втручання пройшло успішно! — зазначив Анатолій Нікітін. — Перший день пацієнт перебував у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії під наглядом чергового анестезіолога. Сьогодні його перевели в звичайну післяопераційну палату.

Наразі стан 69-річного хворого, якому провели заміну ушкодженого хворобою суглоба штучним, задовільний.

Загалом, зі слів завідувача травматологією, в Україні заміни суглоба потребує мінімум вдвічі більше людей, від тієї кількості, яку на даний момент можуть прооперувати. Основними причинами, чому людям потрібна заміна суглоба, лікарі називають: невчасне виявлення дисплазії кульшового суглоба та недостатньо кваліфіковано підібране лікування. У групі ризику й літні люди, в яких із віком розвивається така хвороба як коксартроз та остеопороз.

Однак, операція — не гарантія щасливого майбуття. Аби себе добре почувати, пацієнт повинен неухильно дотримуватися рекомендацій лікаря та не перенавантажувати суглоб. Адже і в них є термін придатності.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «69-річному пацієнту вперше в історії Шепетівської ЦРЛ провели операцію з ендопротезування кульшового суглоба»

  1. Юлія Степанюк коментує:

    Цікаво, в скільки це коштувало для пацієнта?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога