Дефіцит води щороку відчутніший на Шепетівщині

Дефіцит води щороку відчутніший на Шепетівщині

Губить людей не пиво, губить людей вода, а точніше її відсутність. Дефіцит природнього ресурсу суттєво відчули мешканці приватного сектору міста Шепетівки і району. Особливо влітку, коли господарі для збереження врожаю поливають грядки, а води в криниці ледь-ледь на дні.

До того ж, це часто спричиняє і сварки між сусідами, замість того, щоб спільно вирішувати проблему. Ось як це зробили мешканці одного мікрорайону Шепетівки з вулиць Залізняка, Крушильницької та Механізаторів. Звернулися восени в міську раду, щоб та допомогла прокласти на вулиці водогін. Їм пообіцяли, що питання з водопостачанням вирішуватимуть влітку. На часі виготовлення проектно-кошторисної документації.

Здається, що містяни поступово переходять на централізоване водопостачання. А як же справа вирішиться у селах та ОТГ Шепетівського району? Майже кожен населений пункт щороку сам-на-сам залишається зі змілілими криницями.

— Вторік у Коськів за кошти Державног фонду регіонального розвитку при співфінансуванні Лeнковeцької сільради вдалося прокласти газопровід, — розповів перший заступник Шепетівської РДА Віталій Янушевський. —  Виділених 8500000 грн вистачило, щоб довести газову трубу до Коськова. З мeтою eкономіі коштів вирішили в ту саму траншею покласти труби водогону, щоб забeзпeчити водою коськівчан. Цьогоріч, якщо вдасться відшукати необхідні гроші, є надія, що в селі відновлять водопостачання.

До речі, раніше майже у кожному селі функціонував водогін.

— З водою виникли проблeми щe тому, що після розвалення колгоспів, навіть там, дe функціонували водогони, їх нікому на баланс нe передали, і потроху свердловини почали замулюватись, а водонапірні башти розібрали на мeталобрухт. Сільради нині проводять чищення  громадських криниць власними силами.

Для забезпечення водою соціальних закладів посприяли меценати. Депутат обласної ради Врам Мовсесян допоміг з водопостачанням Білокриницької школи. Народний депутат України Роман Мацола — в Судилківській школі. Корпорація «Сваро Вест Груп», розуміючи складність ситуації, дозволила користуватись своїми свердловинами в Чотирбоках.

Наразі, щоб уникнути соціальної напруги, актуально відновити колишні водогони. Таку думку висловив начальник Шeпeтівського міжрайонного управління водного господарства Юрій Хацаюк.

— Доцільно провести реконструкцію старих водогонів, які в багатьох селах ще збереглися. Марно сподіватися на краще. За прогнозами, цей рік теж має бути посушливим. Навіть зараз рівень води піднявся до минулорічного серпневого. Тому доцільно акумулювати її у водоймищах, щоб влітку мати хоча б для технічного використання.

Селяни самостійно шукають рішення проблеми: або поглиблюють криниці, або свердлять свердловини.

— Без спеціальних дозволів ми можемо використовувати лише перший водоносний шар, тобто не глибше 10 метрів. Все, що глибше, рахується надрами. Для глибших свердловин потрібен дозвіл із Департаменту екології, — додав начальник управління, яке покликане контролювати дотримання норм чинного законодавства з використання водних ресурсів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



На Шепетівщині очільник єпархії зібрав священників ПЦУ
На Шепетівщині засудили 18-річну дівчину, яка займалася шахрайством в інтернеті
Молодіжна рада Шепетівки знайомилася з писанкарством у майстерні «Кральова»
Судитимуть водія, з вини якого на Шепетівщині постраждали люди
Навідник із Шепетівщини вісім місяців вважався зниклим безвісти
На Шепетівщині мешканці ведуться на вигадані соціальні виплати

Читайте у цій рубриці



За несплату аліментів — мобілізація: не стануть винятком і багатодітні батьки
Коштовні годинники, елітні авто та старі пожежні депо: цікаві лоти на держторгах
Як дізнатись, чи є ви потенційним отримувачем субсидії
Хто матиме право на відстрочку і «бронювання» – аналітики пояснюють закон про мобілізацію
Хмельницькобленерго закликає економити електроенергію у вечірні години
Переселенці на Хмельниччині та ще у двох областях можуть отримати гроші на оренду житла
FacebookTelegramViberWhatsAppX