На Шепетівщині триває операція «Мак-2018»

Копи Шепетівщини попереджають громадян про адміністративну та кримінальну відповідальність за посіви та культивування нарковмісних рослин на присадибних ділянках. Інформує сектор кримінальної поліції Шепетівського ВП ГУНП в Хмельницькій області.

Традиційно в період з кінця травня по жовтень по всій території України, поліцейські проводять оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак». Спрямовані вони на виявлення і знищення незаконних посівів нарковмісних рослин (маку та конопель), заборонених в Україні для особистого культивування, документування фактів злочинної діяльності, осіб, причетних до скоєння правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, а також фактів порушення чинного законодавства суб’єктами, які займаються легальним посівом нарковмісних рослинних культур.

В минулому році, лише влітку пра­во­охо­рон­ці Хмель­нич­чи­ни в рам­ках опе­ра­тив­но-про­фі­лак­тичної опе­ра­ції «Мак» ви­яви­ли на­сад­ження із 312 ку­щів опі­ум­но­го ма­ку. Усі рос­ли­ни копи ви­лу­чи­ли та нап­ра­ви­ли на ек­спер­ти­зу. До прикладу, шепетівські полісмени в липні 2017 року в гос­по­дарс­тві у жи­те­ля району ви­яви­ли біль­ше 300 ку­щів сно­дій­но­го ма­ку. Влас­ник гос­по­дарс­тва за­пев­няв по­лі­цей­ських, що не знав про нар­ковміс­ність рос­лин і ду­мав, що це прос­то кві­ти.

Наразі правоохоронці нагадують жителям Хмельниччини про існування визначених законодавством обмежень, що стосуються посіву снодійного маку та конопель. За їх порушення передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

— Так, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин або конопель у кількості до 10 рослин, — караються штрафом від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Посів або вирощування маку в кількості від 100 до 500 рослин або конопель від 10 до 50 розцінюється вже як кримінально каране діяння, за яке передбачено, в тому числі, і арешт до 6 місяців або обмеження волі строком до 3 років, — пояснили у поліції.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога