У Шепетівці школярі вчать культури сортування сміття

Шановні жителі міста Шепетівка, ви часом не замислювалися скільки гривень необдумано викидаєте у сміттєпровід? А що коли сміття перетворити на прибуток? Цим питанням перейнялися кілька учнів навчально-виховного комплексу № 1 — Валерія Юзькова, Віктор Цвіль, Дмитро Паєвський та Діана Гінгін. Вони спільно з класним керівником Людмилою Кирилюк не лише дослідили це питання, а й розробили власний екологічний проект «Чиста Шепетівка».

— Четверо учнів 2-І курсу та я утворили команду, яка прагне реалізувати у нашому місті важливий соціальний проект щодо сортування побутових відходів. Ми хочемо, щоб на полігон потрапляло менше сміття, і це можливо, якщо жителі міста підхоплять нашу ініціативу і почнуть розділяти відходи, — розповіла Людмила Кирилюк, вчитель математики НВК № 1.

Ось такі сміттєві баки є у Шепетівці неподалік супермаркету на проспекті Миру

Органіку потрібно компостувати, небезпечні відходи, такі як електричні лампочки, не можна викидати у звичайний смітник, а на паперовому, скляному та пластиковому смітті, можна ще й заробляти. Ось такою є концепція екологічного проекту «Чиста Шепетівка» команди випускників Zero Waste School Shepetivka з навчально-виховного комплексу № 1.

— В ході дослідження ми спеціально дізнавалися на базах прийому вторсировини її вартість. Наприклад, 1 кілограм макулатури коштує в середньому 2 грн, а пластикових пляшок — 1,50 грн. Одну скляну пляшку приймають по 50 копійок. От і порахуйте, що всі отримані кошти за відходи, які щодня містяни просто викидають, можна спрямувати на благоустрій прибудинкових територій та місць загального користування багатоквартирних будинків, — продовжив учасник команди Віктор Цвіль.

Постер біля однієї з кав’ярень Шепетівки, який закликає до чистоти

Інша учасниця команди Валерія також поділилася досвідом сортування:

— Щороку учні шкіл здають макулатуру, норма приблизно 25 кілограм для однієї особи. Цьогоріч я вирішила проекспериментувати: чи можу самотужки назбирати необхідну норму паперу для цього в межах мого помешкання. В один ящик я складала використані зошити, газети тощо. І назбирала. Отже, це під силу виконати.

Команда випускників Zero Waste School Shepetivka провела чимало навчальних тренінгів щодо культури сортування сміття. Найголовніша аудиторія — учнівське середовище.

— На сторінці екологічного проекту учні навіть опитування провели щодо готовності містян сортувати побутові відходи перш, ніж вони потраплять до смітника. Серед 107 респондентів більшість погодилася, але за умови, що в місті встановлять спеціальні роздільні баки, — розповів член команди Дмитро Паєвський.

Будь-яка громадська ініціатива потребує підтримки. Тому тему сортування в рамках екологічного проекту команда обговорила з міським головою Михайлом Полодюком та з керівником управлінської компанії, що обслуговує багатоквартирні будинки Шепетівки Романом Тихончуком. Обидва керманичі вподобали екологічний проект, і навіть готові цьому посприяти.

— Роман Тихончук під час зустрічі з учасниками команди розповів, що в місті є кілька сміттєвих баків для розділеного сміття. І він готовий встановити ще, аби лише шепетівчани пішли на зустріч і свідомо розділяли відходи, — каже Людмила Кирилюк.

Тема використання відходів — пластикових пляшок, — для цієї школи не нова. Вторік її старшокласники виготовили пуфи для зони відпочинку школярів.

Кінцева мета проекту встановлення у місті баків для роздільного сміття. Якщо ця благородна справа за чистоту довкілля вдасться нашій команді, то вже цієї осені свідомі жителі Шепетівки зможуть сортувати відходи, чим зменшать площу полігону. А він, до речі, розрісся останнім часом як комашник у лісі.

На фото випускники Zero Waste School Shepetivka

Поділитися посиланням1 коментар до статті «У Шепетівці школярі вчать культури сортування сміття»

  1. Молодці, дуже класна ініціатива.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікаціїВам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці