Що переможе у питанні Вузлової лікарні станції Шепетівки: Конституція чи рішення сесії?

Що переможе у питанні Вузлової лікарні станції Шепетівки: Конституція чи рішення сесії?

Днями у Вузловій лікарні Шепетівки відбулися збори колективу. Приводом для цього стало питання реорганізації закладу охорони здоров’я, яке може зав’язати «тугий вузол» довкола його функціонування. Реорганізація Вузлової шляхом приєднання до Центральної районної лікарні є у порядку денному 30-ї сесії Шепетівської районної ради, яка відбудеться 11 травня.

Процес об’єднання, на думку працівників залізничної лікарні, призведе до ліквідації закладу. З цього приводу ми поспілкувалися з Людмилою Ворощук, головою профспілкової організації Вузлової лікарні:

Що переможе у питанні Вузлової лікарні станції Шепетівки: Конституція чи рішення сесії?

— Об’єднання нашого закладу з Шепетівською ЦРЛ — це ліквідація його, як юридичної особи. Нам пояснили, що в стаціонарі залишається пульмонологія на першому поверсі. Де нині неврологічне відділення буде хоспіс на 10 ліжок, інших 25 ліжок — гостра невідкладна допомога. Поліклініку взагалі закриють, а на її місці зроблять службові квартири для медиків.

Голова профспілки також розповіла, що під час зборів озвучили інформацію про дефіцит фінансування медичних закладів до кінця року. Він складає 20,5 мільйони гривень. Із цієї суми лише 1 мільйон 600 тисяч гривень дефіцит Вузлової лікарні, в Шепетівської ЦРЛ — майже 19 мільйонів.

— На сьогодні на 40 % ми повністю забезпечуємо себе. Фінансування виділяють тільки на зарплату, все інше, в тому числі медикаменти, обладнання, ремонти — за наші кошти, — продовжила пані Людмила.

Цьогоріч медики залізничної лікарні планують себе забезпечити на 50 відсотків за рахунок наданих послуг. Колектив на сьогодні складається зі 196 працівників. За останні три роки штат скоротився майже на 70 посад. Тобто раніше працювало 265 осіб.

Окрім медиків, на збори колективу прийшли й залізничники, бо для них подальше функціонування закладу є досить важливим. Адже медогляд вони вже десятки років проходять саме у Вузловій лікарні.

— У нашої лікарні й відповідна ліцензія є, якої не має жоден інший заклад охорони здоров’я у районі, — додала Людмила Володимирівна. — Працівники підприємств «Укрзалізниці» в нас проходять профогляд. І вони не погоджуються обстежуватися у ЦРЛ, про це вони заявили під час зборів колективу.

Профогляди залізничників — це значна частка фінансування Вузлової лікарні, яка складає близько 30 %.

Більшість мешканців мікрорайону Косецького також отримують медичні послуги саме у залізничній лікарні.

З власних джерел редакції «День за днем» стало відомо, що жителі згаданого мікрорайону і справді виступили на підтримку Вузлової лікарні — збирають підписи.

Тарифи на послуги, які надає Вузлова лікарня, цьогоріч рішенням сесії дещо підвищили. Але й на такому рівні вони влаштовують пацієнтів, показником тому є 18 тисяч осіб, які обслуговуються щороку в цій лікарні. Крім того, лікарня має непогану діагностичну базу: УЗД, флюорографія, рентген, лабораторні дослідження. Саме цей заклад охорони здоров’я першим у Шепетівці ввів страхову медицину. З початку року лікарня заробила 800 тисяч гривень, відтак, закрили частину фінансової «дірки».

— Один мільйон — це не велика сума у порівнянні з 19-ма. Їх можна знайти. І закриття-реорганізація нашого закладу не вирішить проблеми фінансування, — вважає голова профспілки.

До того ж у статті 49 Конституції України йдеться: «Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності».

Отже, 11 травня стане відомо що переможе — нормативно-правовий акт найвищої юридичної сили чи рішення депутатів Шепетівської районної ради?

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


9 коментарів до статті «Що переможе у питанні Вузлової лікарні станції Шепетівки: Конституція чи рішення сесії?»

 1. Sveta Lukomskay коментує:

  Підтримую колектив вузлової лікарні,Ви у місті одна з лікарень,куди не страшно лягти на лікування👏

 2. Inna коментує:

  Я не хочу з дитиною добератися в центральну лікарню,якщо до ж.д мені 10 хвилин.

 3. Inna Rovinska коментує:

  я не хочу добератися з дитиною ,якщо мені до ж.д 10 хв.Сподіваюсь що все ж таки ніхто не закриє нашу поліклініку.

 4. Юлія Лінник коментує:

  Підтримую працівників ж.д лікарні, якщо їх закриють, це буде повний хаос, в ЦРЛ і так дурдом, а з медоглядами залізничників, там будуть черги ще більші ніж є зараз. Так що шановні депутати, не створюйте нам зайвих проблем, у нас їх і так вдосталь.

 5. Yana коментує:

  Доброго дня! Через даний коментар хочу звернутися до мера нашого міста. Шановний Михайле Івановичу, особисто від себе, але думаю мене підтримає третина жителів нашого міста, втрутьтеся, будь ласка, в ситуацію, що склалася навколо вузлової лікарні, не допустіть її фактичного знищення, не забирайте в нас можливість остримувати якісну і кваліфіковану медичну допомогу.

 6. Оле­на коментує:

  Яна,невже ж Ви не розумієте ,що “шановний”Михайло іванович – кон’юнктурник.Проаналізуйте всі його дії( І не варто в таких людей просити,ви його обрали – ви повині вимагати!

 7. Yana коментує:

  Да, Олено, ми вже дожилися до абсурду. Щоб сьогодні поросити не закривати лікарню. Але в нашому місті ще залишилось закрити тільки вузлову і буде повний фарш. Дуже прикро за наших керманичів, а ще дуже страшно, що ми дійсно їх вибрали самі.

 8. майя коментує:

  в житті прийшлось побувати в різних лікарнях і повірте є з чим зрівнювати.і ось який висновок я зробила:вузлова лікарня для Шепетівки як інститут серця у Києві. Але ж у нас все для народу- позакриваємо порозвалюємо…..

 9. В коментує:

  Цікаво, що залізничники, ті, хто працює на залізниці, чомусь мовчать. Чомусь не чути про бажання вберегти лікарню з вуст працівників залізничного вокзалу, двох депо, колійників та ін.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Нетішині опалювальний сезон вже розпочато
Водіям дозволили дистанційно готуватися до іспиту з ПДР, а права отримувати поштою
В одній з громад Шепетівщини призначили стипендії обдарованим і талановитим
У Нетішинській громаді встановили нові тарифи на вивезення сміття 
Українські вчителі можуть отримати близько 60000 гривень, але є одна умова
На сесії Шепетівської райради уточнили списки присяжних

Читайте у цій рубриціЗ 1 жовтня змінюється система забезпечення пацієнтів інсуліном
Із обігу вилучили понад 2 тонни масла та дитяче харчування відомого бренду
У Міністерстві роз’яснили, які заклади освіти працюватимуть дистанційно з 23 вересня
У Міністерстві культури пропонують не переносити вихідні для деяких державних свят
Гарячі ціни. Чому тарифи на тепло і воду повзуть вгору?
Розмитнити авто можна буде через Дію