Топ-5 подорожчань у 2017-му

Топ-5 подорожчань у 2017-му

Першого січня вступило в дію кілька нових законопроектів. Завдяки їм «мінімалка» зросте до 3200 гривень, побільшає стипендія та подорожчають цигарки. 

Крім вище згаданих, починаючи з січня українці отримали ще кілька новацій.

«Мінімалка» у 3200 гривень

Найбільш обговорювана тема останніх двох місяців 2016 року — мінімальна заробітна плата у 3200 гривень. З 1 січня набрав чинності законопроект №5130 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». При цьому упродовж всього 2017 року розмір мінімальної заробітної плати вже не буде змінюватися в залежності від перегляду прожиткового мінімуму.

Посадові оклади вчителів підвищаться на 50%. Таке рішення прийняв Кабмін. Зарплата вчителя вищої категорії, якого не віднесено до 12-го, а до 14-го розряду, з 1 січня складе від 5266 гривень до 6841 гривень. Вчителі, що не мають категорії, зароблятимуть від 3960 до 4853 гривень. На 30% зросте і зарплата лікарів.

Більша стипендія, але менша кількість стипендіатів

Суттєво скоротиться число отримувачів стипендій у 2017-му, але при цьому зросте її розмір. Якщо зараз студенти отримують мінімум 840 гривень, то з нового року стануть отримувати 1 100 грн (1600 гривень підвищена стипендія). Але в новому році допомогу від держави отримають максимум 40% студентів (за рейтинговою системою). Раніше отримували дві третини студентів. Крім того, Мінфін наполіг, аби до 2019 року кількість стипендіатів зменшилася до 15%.

«Нові пенсії»

Згідно із законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», система нарахування пенсій зміниться. Так, 1 січня запускається накопичувальна система виплати пенсій: кожен українець віком до 35 років почне відраховувати частину своєї зарплати на майбутню старість. Скористатися відрахуваннями можна буде тільки після виходу на пенсію.

При цьому, упродовж п’яти років (з 2017 по 2022 рік) відсоток відрахувань поступово зросте з 2% до 7%. Але, разом з тим, будуть проводитися відрахування зі «старої» пенсійної системи. Таким чином, при одночасній роботі старої і накопичувальної (нової) пенсійних систем, деяким категоріям громадян доведеться платити більше 22% + 2% до 22% + 7% податків протягом найближчих років.

Зростання акцизу на алкоголь і тютюнові вироби

Вартість цигарок уже 1 січня підвищиться. Акцизи на тютюнові вироби збільшили одразу на 40%. За прогнозами експертів, в середньому вартість пачки цигарок виросте на 4-5 гривень.

З 1 березня подорожчає вже алкоголь. Акцизний податок на алкогольні напої підвищать на 20%, на слабоалкогольні, пиво, сидр, кріплені та ігристі вина — на 12%, на коньяк — на 17%.

Ліки стануть дешевшими

Із початку року в Україні мають дешевшати ліки, на які уряд запровадив регулювання цінової надбавки. Зокрема, це препарати для лікування серцево-судинних захворювань, астми, діабету. Ціна на них залежатиме від східноєвропейських аналогів. Крім того, на ці ліки запроваджується поняття «референтної ціни», яка залежатиме від вартості препаратів у п’яти країнах Європи: Польщі, Словаччині, Угорщині, Латвії та Чехії.

Директори шкіл і ректори вишів декларуватимуть доходи

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляє, що починаючи з 1 січня 2017 року розшириться коло суб’єктів е-декларування.

Відповідно до Закону, під другу хвилю е-декларування потраплять особи, які вже заповнювали е-декларації за 2015 рік, тобто всі без винятку особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також прирівняні до них для цілей Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи, юридичні особи публічного права.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПрацюючим пенсіонерам перерахують пенсії
Полонський суд оштрафував п’яного водія на 51 тис. грн, який він має сплатити протягом 15 днів
До 3 травня потрібно подати декларацію про отримання спадщини
Славутський гуманітарний штаб передав до шпиталю ліки та продукти
Укрпошта виплатила 80% пенсій за квітень
У селі на Шепетівщині упіймали продавця нелегальних цигарок

Читайте у цій рубриціПідприємці можуть заповнити декларацію та отримати дозвільні документи через «Дію»
В Україні запрацює єдина база вакансій з оновленнями в режимі реального часу
Працюючим пенсіонерам перерахують пенсії
Чи передбачено кримінальну відповідальність за правопорушення, скоєні під примусом?
Затвердили включення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до складу ПЦУ
Нафтогаз встановив річний тариф на газ для населення
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter