Уряд унормував питання щодо придбання житла Захисниками-переселенцями

Уряд унормував питання щодо придбання житла Захисниками-переселенцями

У п’ятницю, 29 липня, на черговому засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив розроблені Міністерством у справах ветеранів України зміни до низки чинних постанов, що значно спрощують процес придбання житла для ветеранів, членів їхніх сімей і родин загиблих Воїнів, які водночас є вимушеними переселенцями, та отримали грошову компенсацію на придбання житла у період з липня по грудень 2021 року.

Зокрема, зміни стосуються категорій людей, якими опікується Мінветеранів. Це — ветерани, які отримали інвалідність І —ІІ групи внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС, Захисники-переселенці, воїни, які брали участь у бойових діях на території інших держав та члени їхніх сімей.

Багато з них у 2021 році отримали грошову компенсацію для придбання житла. Однак через повномасштабний наступ рф, бойові дії чи тимчасову окупацію були вимушені покинути рідні міста та переміститися в інші області України. Загалом у 2021 році за рахунок коштів субвенції обсягом 910 мільйонів 161 тисяча гривень за чотирма бюджетними програмами було виплачено грошову компенсацію на придбання житла 654 ветеранам та членам їхніх сімей.

Складність ситуації для них полягала у тому, що згоду на придбання житла вони могли отримати тільки за місцем перебування на квартирному обліку (реєстрації місця проживання).

Відтепер, завдяки прийнятим змінам до постанов, ветерани, їхні родини та сім’ї загиблих Воїнів можуть придбати житло за новим місцем проживання у будь-якому регіоні України, де не ведуться бойові дії. До того ж, якщо раніше грошову компенсацію було необхідно використати протягом року з моменту її отримання, то тепер кошти на придбання житла зберігатимуться на спеціальному рахунку довше, але не більше ніж 6 місяців після припинення чи скасування воєнного стану. Також застосовуватиметься єдиний коефіцієнт 1,5 збільшення опосередкованої вартості житла для всіх одержувачів грошової компенсації, яким її призначено.

Коментуючи прийняті постанови КМУ, Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна наголосила, що такі кроки з підтримки Захисників та їхніх родин свідчать про те, що навіть в умовах повномасштабної війни держава тримає у фокусі ветеранську політику.

«З початком повномасштабного російського вторгнення, та як наслідок, тимчасову окупацію частини території нашої країни, багато сімей Захисників та Захисниць, родин полеглих Воїнів були вимушені виїхати у безпечніші регіони України, — сказала Юлія Лапутіна. — Ми підготували відповідні напрацювання, і сьогодні Уряд їх прийняв. Адже всі ми розуміємо, що держава має допомогти з житлом сім’ям–ВПО наших Воїнів, які ціною власного життя та здоров’я боронять Україну від ворога. Дякую всім членам Уряду за підтримку цих дійсно важливих змін. Мінветеранів й надалі робитиме усе можливе, щоб українські Захисники і Захисниці були забезпечені житлом», — наголосила Юлія Лапутіна.

Довідково

Рішенням Уряду від 29 липня 2022 року відповідні зміни внесено до постанов КМУ від 19 жовтня 2016 року № 719, від 18 квітня 2018 року № 280, від 28 березня 2018 р. № 214, від 20 лютого 2019 р. № 206.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоМісцевим бюджетам буде виділено 14 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах
У Хмельницькому 81-річна жінка намагалася скоїти самогубство
У Хмельницькій ОВА пояснили, чи вплинуть на субсидію кошти отримані за програмою «Прихисток»
На Хмельниччині на лаві підсудних опинився слідчий спецполіції, який обіцяв «вирішити питання» за 2 тисячі доларів США
У Шепетівці оновили перелік будинків, мешканці яких можуть від’єднатися від централізованого опалення
На Шепетівщині селяни передали домашню тушенину для захисників

Читайте у цій рубриціУ 20 школах облаштують укриття в межах програми «Безпечна школа»
Українці вже можуть подати заявки на безоплатне навчання в межах проєкту IT Generation
Уряд враховує всі можливі сценарії, аби українці взимку були з теплом
Які soft skills хочуть бачити роботодавці у співробітниках після початку війни?
Шокуючий курс валют: чи очікувати посилення гривні?
За згадування у рекламі віку чи статі передбачено 65 тисяч гривень штрафу
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter