Що заважає українцям опанувати нову професію під час війни

Що заважає українцям опанувати нову професію під час війни

На українському ринку праці досі залишається підвищеним попит на робочі місця. Бажаючих знайти роботу значно більше, ніж пропозицій. Серед тих, хто стикається з найбільшими проблемами працевлаштування, — юристи, страхувальники, державні службовці, освітяни, спеціалісти сфери автомобільного транспорту. Ці професії від початку війни є найменш затребуваними, нових вакансій для них вкрай мало. Проте криза зачепила усі без винятку професійні сфери. Кількість вакансій на ринку праці досі залишається нижчою, ніж до війни.

Стикаючись з проблемами працевлаштування через недостатню кількість пропозицій роботи у своїй професії, українці намагаються перекваліфіковуватися. Проте варто зазначити, що професійна перепідготовка є актуальним явищем не лише в умовах війни. Зміни, які настають швидкими темпами в усіх сферах, соціальні та технологічні явища, які впливають на ринок праці, вимагають від сучасних працівників бути гнучкими та здатними до постійного навчання й перенавчання. Безперервне професійне навчання є актуальною тенденцією світового ринку праці протягом тривалого часу.

Як показали результати бліц-опитування, проведеного кадровим порталом grc.ua, лише чверть спеціалістів не має потреби у перекваліфікації. 17 % опитаних продовжують пошуки роботи у своїй професії, ще 8 % шукають додатковий підробіток, проте не змінюють основну професію. 2 % опитаних відповіли, що не мають жодного бажання починати все з нуля та навчатися новій професії.

Не зважаючи на те, що зміна професії у деяких випадках є чи не єдиною можливістю знайти роботу під час війни, більшість українців стикаються з проблемами перекваліфікації через власні страхи чи інертність.

Що заважає українцям опанувати нову професію під час війни

Що перешкоджає змінити професію тим, хто хотів би зробити це? Переважна більшість з тих, хто не зважується здійснити перекваліфікацію, не може визначитися з професією та сферою, де б вони могли працювати далі. Ці фахівці не знають, на якій роботі вони можуть застосувати свої знання та навички.

Серед страхів, з якими стикаються у процесі зміни роду діяльності, спеціалісти найчастіше називають побоювання того, що не зможуть реалізуватися у новій професії. Зупиняє фахівців змінити професію також страх того, що доведеться посісти нижчу посаду та, відповідно, знизити свій звичний рівень доходу. А ще є страх того, що напрацьований досвід стане непотрібним та його неможливо буде застосувати у новій сфері.

Ще однією причиною, яка заважає змінити професію, є відсутність змоги отримати нові знання чи освіту.

Серед інших причин, зазначених респондентами, — страх розчаруватися, відчути матеріальні труднощі під час пошуку роботи, відсутність стабільності в країні, вік, стан здоров’я і, навіть, лінь.

Дані були отримані в результаті бліц-опитування, проведеного кадровим порталом grc.ua у липні 2022 року.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоОсобливості пошуку роботи за кордоном
Які soft skills хочуть бачити роботодавці у співробітниках після початку війни?
За згадування у рекламі віку чи статі передбачено 65 тисяч гривень штрафу
МОЗ запустило Портал вакансій медичних працівників
Для однієї з громад Шепетівщини шукають ПОГів
Бухгалтери знову потрібні бізнесу

Читайте у цій рубриціУкраїнське посвідчення водія у ЄС. Що змінилось?
Відтепер ВПО можуть отримувати виплати навіть у разі втрати паспорта
У 20 школах облаштують укриття в межах програми «Безпечна школа»
Українці вже можуть подати заявки на безоплатне навчання в межах проєкту IT Generation
Уряд враховує всі можливі сценарії, аби українці взимку були з теплом
Які soft skills хочуть бачити роботодавці у співробітниках після початку війни?
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter