Бухгалтери знову потрібні бізнесу

Бухгалтери знову потрібні бізнесу

Не зважаючи на прогнози стосовно того, що професія бухгалтера через динамічні зміни на ринку праці втратить популярність, бухгалтери та спеціалісти з управлінського обліку цього літа повернулися у перелік найзатребуваніших спеціалістів. У липні частка вакансій цієї професійної сфери становить 6 % від всіх актуальних на порталі grc.ua.

За статистикою, бухгалтерами та економістами працюють переважно жінки. Вагому частку серед біженців складають жінки працездатного віку. Отже, є підстави для висновку, що у інші міста чи країни переїхало багато представників цієї професійної сфери.

Бізнес, що зараз поновлює діяльність в нових умовах, шукає співробітників на заміну тим, хто переїхав. Від другої половини березня затребуваність спеціалістів бухгалтерського та управлінського обліку поступово зростає. Тенденцію до збільшення має і зарплата у цій професійній сфері. Якщо в лютому середня пропонована заробітна плата становила 14 800 грн, то у липні ця сума складає 25 600 грн. Збільшилася також активність пошукачів у цій сфері. Цікавим є той факт, що абсолютну більшість (86 %) тих бухгалтерів, фінансистів та економістів, які зараз шукають роботу, складають найдосвідченіші спеціалісти з досвідом роботи понад 6 років.

Для кого найбільше роботи у сфері?

Найбільше пропозицій наразі відкрито для бухгалтерів, фінансових аналітиків та економістів. Далі за необхідністю йдуть фахівці з бюджетування й планування та фінансовий менеджмент. Найвища середня заробітна плата пропонується фінансовим аналітикам та економістам — 30 600 грн. Фінансовий менеджмент в середньому може претендувати на зарплату у розмірі 28 600 грн, бухгалтер — на 25 500 грн, а фахівець з бюджетування й планування — на оклад у 24 600 грн.

Бухгалтери знову потрібні бізнесу

Які зарплати у сфері?

Cередня заробітна плата, яку пропонують у вакансіях в сфері бухгалтерії та управлінського обліку в липні, становить 25 600 грн. Важливо, що затребуваність та зарплата у представників цієї професійної сфери має тенденцію до збільшення. Так, в лютому середня пропонована заробітна плата становила 14 800 грн та мала тенденцію до зростання кожного місяця. Порівнюючи з лютим цього року, заробітна плата зросла на 66 %.

Бухгалтери знову потрібні бізнесу

Який досвід потрібен у сфері?

Роботодавці шукають переважно фахівців з досвідом роботи від 1 до 3 років, для них опубліковано 64 % пропозицій від усіх вакансій у сфері. Кандидати, у яких досвід роботи 3 — 6 років, потрібні 21 % роботодавцям. Ще більш досвідчених кандидатів шукає 4 % роботодавців. Лише 11 % вакансій відкрито для кандидатів без досвіду роботи.

Хто шукає роботу в сфері фінансів?

За останній місяць активність пошукачі в сфері бухгалтерії та фінансів збільшилася. Третина всіх пошукачів — це представники фінансового менеджменту (33 % від актуальних резюме), конкуренція на посаду у цій спеціалізації в середньому по країні 4 особи на одне робоче місце. Другу сходинку за найбільшою кількістю резюме у сфері займають бухгалтери (28 %). Третіми зі кількістю серед актуальних резюме в сфері бухгалтерії та фінансів є економісти (14 % резюме).

Абсолютну більшість (86 %) серед тих, хто перебуває у активному пошуку роботи, складають кандидати з найбільшим досвідом понад 6 років. Менший досвід (від 3 до 6 років) мають 6 % кандидатів, а молодих фахівців з досвідом від 1 до 3 років — 4 % від усіх пошукачів у сфері. Зовсім без досвіду роботи наразі лише 4 % кандидатів у сфері. Отже конкуренція серед фахівців, особливо тих, хто має вагомий досвід у професії, стає досить сильною.

Дані були отримані в результаті аналізу бази вакансій і резюме кадрового порталу grc.ua у липні 2022 року

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоОсобливості пошуку роботи за кордоном
Які soft skills хочуть бачити роботодавці у співробітниках після початку війни?
За згадування у рекламі віку чи статі передбачено 65 тисяч гривень штрафу
МОЗ запустило Портал вакансій медичних працівників
Для однієї з громад Шепетівщини шукають ПОГів
Що заважає українцям опанувати нову професію під час війни

Читайте у цій рубриціУкраїнське посвідчення водія у ЄС. Що змінилось?
Відтепер ВПО можуть отримувати виплати навіть у разі втрати паспорта
У 20 школах облаштують укриття в межах програми «Безпечна школа»
Українці вже можуть подати заявки на безоплатне навчання в межах проєкту IT Generation
Уряд враховує всі можливі сценарії, аби українці взимку були з теплом
Які soft skills хочуть бачити роботодавці у співробітниках після початку війни?
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter