Шепетівчани, не забудьте про деклараційну кампанію

1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування доходів громадянами. Річну податкову декларацію громадянам треба подати до Центру обслуговування платників Шепетівського відділення Славутської ОДПІ. Всі, хто отримав доходи у 2017 році, з яких не сплачено податки, повинен подбати про подання річної податкової декларації.

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі — Кодекс) громадян, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи, розподіляються на дві категорії: осіб, які зобов’язані подавати річну декларацію, та осіб, які мають право подати декларацію добровільно.

До доходів, які згідно з законодавчих вимог підлягають обов’язковому декларуванню, належать:

  • доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;
  • доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам тощо);
  • спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
  • доходи від продажу інвестиційних активів;
  • іноземні доходи.

Фахівці центру нададуть необхідні консультації та допоможуть правильно заповнити декларацію про отримані доходи.

З 1 січня 2018 року застосовується нова форма декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 6 червня 2017 року № 556, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 липня 2017 року за № 821/30689 (далі — Наказ № 556).

Громадяни і особи, які проводять незалежну професійну діяльність, та які зобов’язані подати деклараці, повинні прозвітувати про отримані доходи до 1 травня, а фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, річну податкову декларацію подають до 9 лютого.

P. S.

Нагадаємо, що за невчасне подання декларації передбачена відповідальність згідно з законодавством України
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці