Аграрний бізнес протягом дії воєнного стану може отримати кредит під 0%

Аграрний бізнес протягом дії воєнного стану може отримати кредит під 0%

Для підтримки сільськогосподарських підприємств з метою забезпечення посівної кампанії, а також активізації всіх видів підприємницької діяльності у період воєнного стану Уряд, за ініціативою Президента України, вніс низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9 %».

Аби обговорити основні законодавчі зміни перший заступник начальника Хмельницької військової адміністрації Сергій Тюрін зустрівся з представниками банківських установ області, які долучилися до реалізації таких нововведень:

  • АТ «Ощадбанк»;
  • АБ «Укргазбанк»;
  • філія АТ «Укрексімбанк» в м. Хмельницький.

Представники банківських установ області запевнили, що вони активно долучаються до реалізації основних нововведень і готові працювати з підприємцями та аграріями, аби підібрати для них найвигідніші умови кредитування та ведення бізнесу. Наразі будь-який бізнес протягом дії воєнного стану та місяць після його завершення може отримати кредит під 0 %. Також збільшено максимальну суму кредиту до 60 млн грн. Водночас, за їх словами, не можуть взяти кредит підприємства, учасником або кінцевим бенефіціаром яких є громадяни держави-агресора або ж особи, які належали до терористичних організацій.

Крім того, як тільки Фонд розвитку підприємництва укладе з уповноваженими банками угоду про співпрацю щодо кредитування усього спектру бізнесу, програма «Доступні кредити 5-7-9 %» одразу розпочне свою роботу. Разом з тим, наголошено, що бізнес уже зараз може подавати свої заявки до банків.

В свою чергу, Сергій Тюрін заначив, що в умовах сьогодення Хмельниччина, як і усі західні області, мають працювати з подвійною потужністю, аби втримати економіку України та забезпечити регіони, де ведуться активні бойові дії усім необхідним.

Принагідно нагадаємо основні нововведення до Програми «Доступні кредити 5-7-9 %» з метою підтримки сільськогосподарських товаровиробників:

  • Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро незалежно від кількості працюючих.
  • Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємництва збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній.
  • Процента ставка — 0 % річних.
  • Ціль кредитування: інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки та кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та паливно-мастильних матеріалів.
  • Строк кредиту — 6 місяців.
  • Термін подачі заявки на участь у програмі — до 31 травня 2022 року.
  • Розмір кредитної гарантії — 80 % від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині оновили правила продажу алкоголю
Для Садів Перемоги жителі Хмельниччині надали землю, посадковий матеріал і техніку
Конструктор сайтів Weblium надає безкоштовний доступ всім, хто створює сайти для допомоги Україні
Відтепер безвідсоткові кредити можуть отримати і підприємства у сфері перевезень
На Хмельниччині відмінять заборону на продаж алкоголю

Читайте у цій рубриціЧи передбачено кримінальну відповідальність за правопорушення, скоєні під примусом?
Затвердили включення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври до складу ПЦУ
Нафтогаз встановив річний тариф на газ для населення
Зарплати в травні — у більшості професійних сфер триває їх зниження
Європою шириться мавпяча віспа: що варто знати
Виплату грошової допомоги переселенці можуть отримати прямо на вокзалі
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter