Шепетівський адвокат захистив право особи на гідну пенсію

До Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка К. з заявою про надання їй безоплатної вторинної правової допомоги.

Під час консультування особи було встановлено, що з грудня 2012 року клієнтка центру отримує пенсію за віком. Пенсію призначено за рішенням суду від листопада 2012 року, яким зобов’язано управління Пенсійного фонду України Хмельницької області зарахувати роботу клієнтки на посаді терміста до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах за списком № 2. Проте, для обчислення пенсії за віком до її страхового стажу не було зараховано періоди робити у ВАТ «Шепетівський завод культиваторів» з 01.06.2007 року по 31.12.2010 року. З огляду на наведені обставини, особа вкотре змушена звернутися до суду за захистом свого права на гідну пенсію.

Адвокат Тетяна Царик, яку призначили у місцевому центрі для представництва та захисту інтересів клієнта у суді (доручення № 2204–0000017 від 26.01.2017 року), підготувала адміністративний позов, в якому просила суд визнати неправомірними дії Шепетівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо неврахування до страхового стажу позивачки періоду роботи на підприємстві та зобов’язати відповідача здійснити нарахування та виплату їй пенсії з урахуванням спірних періодів з моменту призначення позивачці пенсії, а саме — 02.03.2012 року.

Під час судового розгляду справи адвокат аргументувала вимоги позову тим, що позивачка безперервно працювала у ВАТ «Шепетівський завод культиваторів», отримувала відповідну заробітну плату, з якої роботодавцем відраховувалися страхові внески відповідно до вимог чинного законодавства. З моменту призначення їй пенсії вона неодноразово зверталась до відповідача з вимогою про зарахування до її страхового стажу періодів роботи на ВАТ «Шепетівський завод культиваторів» з 01.03.2006 року по 31.12.2010 року та з 01.01.2011 року по 31.07.2011 року, нарахування та виплату їй пенсії з урахуванням вказаних періодів з 02.03.2012 року. Однак відповідачем безпідставно не було зараховано до її страхового стажу для обчислення пенсії за віком зазначені періоди роботи, оскільки підприємство за ці не сплачувало страхових внесків.

Крім цього, адвокат акцентувала увагу на тому, що оскільки відраховані страхові внески із заробітної плати її клієнтки не потрапили до Пенсійного фонду України з вини роботодавця ВАТ «Шепетівський завод культиваторів», це не повинно відображатись на праві позивача на належне пенсійне забезпечення і є лише провиною роботодавця ВАТ «Шепетівський завод культиваторів». Тобто, обов’язок щодо сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України покладено на роботодавця, а тому їх несплата не може позбавляти працівників права на зарахування періоду роботи до страхового стажу та не може бути підставою для відмови у здійсненні перерахунку пенсії.

Враховуючи наведені адвокатом аргументи та неодноразове звернення позивачки до управління Пенсійного фонду України для вирішення питання в позасудовому порядку, суд, з урахуванням норм ст. 254 КЗпП та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», вирішив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, зобов’язавши відповідача здійснити відповідний перерахунок пенсії за віком з дня звернення — 02.03.2012 року, з урахуванням страхового стажу за період роботи з 01.06.2007 року по 31.12.2010 року.

Не погоджуючись із рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, яку Вінницьким апеляційним адміністративним судом залишено без задоволення, а постанову міськрайонного суду без змін.

Якщо Вам потрібна якісна правова допомога — звертайтесь до нашого центру за адресою:

м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні 44,
тел. (03840) 4-00-15.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Шепетівський адвокат захистив право особи на гідну пенсію»

  1. Мішаня коментує:

    Крутяча реклама по елементарній справі

  2. Оксана коментує:

    байдуже яка справа, особа звернулась за допомогою – вона її отримала, тим більш, абсолютно безкоштовно!)
    Саме такі реклами і потрібно робити, щоб люди знали, що вони мають право на безоплатну правову допомогу!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога
Безоплатна правова допомога
Безоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці