12-річний шепетівчанин здобув перемогу найпрестижнішого турніру з більярду

Чудовою перемогою Михайла Ларкова з Шепетівки завершився другий тур найпрестижнішої української серії турнірів Кубка Української більярдної асоціації, що відбувався у Києві.

У перші два дні головною родзинкою стала участь у турнірі, який проходив із піраміди «Buffalo», Йосипа Абрамова. Він — дворазовий чемпіон світу та перший номер рейтингу.

Стартував у турнірі Йосип у своєму яскравому стилі, обігравши спочатку Раміна Гасімова з рахунком 6:2, а потім і Андрія Родіонова — 6:1. Причому якщо з Гасимовим Йосип особливо не викладався, то у грі з Родіоновим, знаючи силу суперника, показав свій найкращий більярд у Києві. Події розвивалися стрімко.

Помилка Родіонова у першій партії — 16 куль від Абрамова. Ще одна помилка, вже у третій, ще вісім куль, і рахунок вже 0:3. Через вісім хвилин після початку Андрій взяв перерву, яка не дуже йому допомогла. Підсумок — 1:6. Ці два матчі Абрамов виграв уранці, а ввечері проти Йосипа вийшов як на останній бій Дмитро Гуменюк із Вінниці.

Маркер знаменитого клубу «Еліт-Профі» з ходу повів 2:0, потім уже за 2:4 виграв ще пару партій. У підсумку Абрамов все ж таки переміг з рахунком 6:4, але своєю грою Гуменюк викликав повагу навіть у тих, хто бачив його вперше. На цьому перший день для гостя української столиці було закінчено, але паралельно у клубі «Лідер» відбулося чимало інших яскравих подій.

Вже у першому колі жереб звів віце-чемпіона світу серед юніорів Микиту Гоменюка та майбутнього переможця Михайла Ларкова, який, нагадаю, на чемпіонаті світу у Кишиневі посів третє місце. Яскравий захопливий матч завершився перемогою Гоменюка у контрі — 6:5. Тоді ще ніхто не знав, що після поразки 12-річний більярдист із Шепетівки виграє сім матчів поспіль!

Гоменюк же першого дня переміг ще й Максима Шиманського, а потім і Богдана Рибалка. Матч Гоменюк — Рибалко став ще однією прикрасою дня. Микита повів 3:0, витягнувши пару партій з рахунком 0:7, Богдан рахунок зрівняв, давши три партії поспіль з кия. Зрештою Гоменюк переміг 6:4.

Юрій Смірнов розгромив 6:0 Микиту Адамця. На жаль, Адамець повністю провалив турнір, і наступного дня до 1/8 фіналу, програючи 0:4, здав матч Гоменюку. Також, як і Ларков, розпочав турнір із поразки і майбутній фіналіст Ілля Непейпиво, якого з рахунком 6:4 обіграв Олексій Руденко.

Вранці другого дня турнір зазнав першої значної втрати. Богдан Рибалко у дуже видовищному матчі поступився Андрієві Родіонову. В ході зустрічі Богдан вів 3:0, Андрій наздогнав суперника та вийшов уперед — 5:4. Рибалко зрівняв рахунок, зігравши партію з кия, але в контрі вже Родіонов дав вісім з кия. З рахунком 6:5 Андрій Родіонов вийшов до 1/8 фіналу.

Також у матчах за вихід у плей-офф із «підвалу» програли Ігор Литовченко та Артем Матвейчук. А ось творець піраміди «Buffalo» Сергій Петраш до 1/8 пробився.

Михайло Ларков виграв у «підвалі» три матчі із загальним рахунком 18:6, і вийшов до 1/8 фіналу на суперника Йосипа Абрамова. І ця зустріч стала однією з найголовніших подій турніру.

Можна говорити про те, що Йосип десь недооцінив суперника, десь утомився, десь відчував брак мотивації. Швидше, мало місце і те, й інше, і третє. Але 12-річний Мишко використав усі шанси, які йому надав знаменитий суперник. Утримуючи позиції, Ларков виходив щоразу.

Мишко не відчував жодної боязкості й, здавалося, взагалі не нервував. Просто робив те, що вміє. А вміє цей малюк із приголомшливою технікою вже чимало. І, зрештою, неймовірна перемога Ларкова над Абрамовим з рахунком 8:5! На цьому тур Йосипа Україною, за який йому вдячні любителі більярду, виявився завершеним. Перемога в Одесі та 9-е місце у Києві та маса позитивних емоцій.

У тіні цієї події виявилися інші матчі 1/8 фіналу, у тому числі абсолютно шалений поєдинок Павла Радіонова з Іллею Непейпиво. У якому здобув впевнену перемогу Ілля Непейпиво.

Юрій Смірнов, який напередодні показав найпотужніший більярд у поєдинку з Микитою Адамцем програв 5:8 Андрію Родіонову. У цьому ж колі вилетів і Сергій Петраш — 3:8 із Олексієм Руденком.

У чвертьфіналі Ларков зіграв з 19-річним Владиславом Денисовим. Рік тому на фінальному турнірі року з цієї ж гри Денисов у півфіналі лише у контровій партії поступився Білозерову. Але цього разу проти Ларкова шансів Владислав не мав — 3:8.

Склалося враження, що після перемоги над Абрамовим у Михайла виросли крила, на яких він полетів до перемоги. І такі ж крила виросли в Іллі Непейпиво. Після неймовірної перемоги над Радіоновим, Ілля показав, можливо, найкращий більярд у житті, і каменю на камені не залишив від Володимира Перкуна — 8:2! З таким самим рахунком Андрій Родіонов обіграв Олексія Руденка, а Микита Гоменюк здобув перемогу 8:5 у Владислава Прохоренка.

Таким чином утворився наймолодший склад півфіналістів в історії Кубка УБА. 19-річний харків’янин Андрій Родіонов у цій четвірці найстарший. Йому 19 років та 8 місяців. На пару місяців молодший за Андрія Ілля Непейпива з Полтави. Микиті Гоменюку з Кропивницького 17 років та всього 12-ть Михайлу Ларкову. І на третій день турніру розпочався вирішальний бій.

Родіонів проти Ларкова. Менше місяця тому ці ж суперники зустрілися у Харкові під час півфіналу турніру пам’яті Ігоря Шаповала. Грали тоді в «корону», і Родіонов узяв гору — 6:2. Але цього разу Мишка було не зупинити — 8:5. А в паралельному матчі точилася боротьба до останнього. Непейпиво взяв чотири партії з рахунком 8:7, і з таким самим рахунком виграв і весь матч у Микити Гоменюка.

І ось фінал. Ілля Непейпиво — Михайло Ларков. За традицією Кубка УБА — великий матч із двох сесій до 10 виграних партій. Перша половина матчу — ультраатакуючий більярд та повна перевага Ларкова. Декілька партій з кия, і на перерву суперники пішли з рахунком 6:2 на користь Михайла. Але 40-хвилинна перерва перевернула все з ніг на голову.

Іллі вдалося перевести гру в зручніше для себе спокійне неквапливе русло, і він взяв три партії поспіль — 5:6. Але Михайло виграв наступну партію, не даючи супернику наздогнати себе. Водночас і Непейпиво впіймав свою гру. Ще дві партії закінчилися перемогою Іллі, після чого рахунок зрівнявся — 7:7. Найдраматичнішою стала 15-та партія. Ілля, рахунок якого був 7:5, зрештою не влучив у кулю, і програв 6:8.

У наступній партії рахунок Ларков вів 7:5, потім уже Непейпиво 7:6. Проте в результаті Михайло забив божевільний свояк і, слідом за ним, складний чужий. І це вже вирішило все. 17-ту партію Ларков виграв з рахунком 8:2 і став переможцем найбільшого турніру у своїй кар’єрі, отримав найбільші призові та увагу всього більярдного світу.