Важкоатлетка з Шепетівщини стала срібною призеркою Чемпіонату Європи

Нещодавно, 3 серпня, у місті Плзень, що у Чехії, розпочався Чемпіонат Європи з пауерліфтингу. У складі збірної команди за першість змагалася і уродженка Шепетівщини — селища Грицева — важкоатлетка Валентина Загоруйко.

Щодень цих змагань українці здобували нові нагороди, але справжнім «Днем рекордів» нашої збірної можна сміливо назвати 7 серпня.

У категорії до 76 кг Україну представляли одразу дві спортсменки: Тетяна Мельник — заслужений майстер спорту з Кам’янця-Подільського, дворазова срібна призерка Всесвітніх Ігор, генеральний секретар ФПУ, та Дар’я Русаненко — майстер спорту міжнародного класу, чемпіонка світу та Європи серед дівчат з Дружківки.

У присіданні Тетяна двічі оновлювала рекорд Європи, 253 та 260 кг відповідно. А Дар’я зуміла з легкістю встановити світовий рекорд серед юніорок — 252,5 кг. Жим Тетяна відразу почала з рекорду Європи — 180,5 кг, а у другій спробі чітко зафіксувала новий світовий рекорд у цій вправі — 189 кг! Дружківчанка завершила жим з результатом 150 кг та ще однією срібною малою нагородою. У тязі Мельник продовжила рекордну серію. Після першої спроби у даній вправі було встановлено новий рекорд Європи у сумі триборства — 649 кг, а після підкорення другої — новий світовий рекорд- 661,5 кг! А Русаненко Дар’я піднявши у другій спробі тяги 200 кг встановлює новий рекорд України у сумі триборства серед юніорок — 602,5 кг та посідає другу сходинку п’єдесталу чемпіонату Європи! Підготував чемпіонку Валерій Мельник, а срібну призерку Сергій Федоренко.

Срібною призеркою чемпіонату Європи у ваговій категорії понад 84 кг стала Валентина Загоруйко. Спортсменка у присіданні завоювала малу золоту нагороду, піднявши 255 кг, у жимі — срібну (155 кг) та бронзу — у тязі (207,5 кг). У сумі триборства вона показала результат 617,5 кг.

Як повідомила Національна федерація пауерліфтингу України, за результатами змагань українська жіноча збірна посіла перше командне місце чемпіонату, а згодом такий же титул здобула і чоловіча!