У Шепетівці стартував чемпіонат України з більярдного спорту

Сьогодні, 21 серпня, у місті відбулося урочисте відкриття чемпіонату України з більярдного спорту «Динамічна піраміда» серед юніорів, юнаків та дівчат. Розпочався захід у приміщенні більярдного клубу «Класик», що у Шепетівці.

Почесне право відкрити чемпіонат організатори надали міському голові Михайлу Полодюку:

— Дуже приємно, що сьогодні Шепетівка приймає таку потужну команду з усієї України. Сподіваюся, що учасникам все сподобається. Водночас висловлюю подяку власнику клубу «Класик» Михайлу Ларкову за те, що надав можливість та створив усі необхідні умови для проведення чемпіонату України. То ж вітаю усіх учасників і бажаю, аби перемогли найкращі. Оголошую чемпіонат України з більярдного спорту «Динамічна піраміда» серед юнаків, юніорів та дівчат — відкритим.

За перебігом змагань спостерігають: головний суддя — Олег Пудовкін, директор дитячо-юнацького напрямку Національної федерації спортивного більярду України, та Ігор Мартинюк, голова відокремленого підрозділу Федерації спортивного більярду України в Хмельницькій області.

Хлопці та дівчата приїхали змагатися за першість України з таких областей: Тернопільської, Черкаської, Рівненської, Житомирської, Харківської, Дніпропетровської, Полтавської, Запорізької та Луганської.

Хмельниччину на чемпіонаті представляє шестеро більярдистів.

— Сьогодні відбувається змагання для вікової категорії до 18 років. Усі 23-ох учасників розподілено за групами до 15 років (юнаки), 15–18 років (юніори) та дівчата, у яких обмеження до 18 років. Серед учасників варто відзначити наймолодшого — шепетівчанина Михайла Ларкова. Він цьогоріч вже здобув срібло на командному чемпіонаті. Його суперник — Федір Жданов, чинний чемпіон України серед вільної піраміди. Скоріш за все, Михайло та Федір зустрінуться у фіналі. У категорії дівчат сьогодні виступає гідний суперник — Христина Шевченко з Житомира. Дівчина вже вигравала чемпіонати України минулоріч. Ще варто відзначити вельми гідного учасника Іллю Непийпиво з Полтави — розповів про учасників Ігор Мартинюк.

Між іншим, серед гравців з Хмельниччини — Артем Харченко, співак і волонтер, учасник талант-шоу. Виявляється хлопець має вже певні здобутки не лише в царині культури, а й більярдного спорту.

У 2018-му він здобув першість на чемпіонаті Хмельницької області. Артем самоук, тому має власну манеру гри:

— Свого часу мій рідний дядько відкрив клуб у Старокостянтинові, де був більярд. Саме він і привчив мене змалечку до цієї гри. Не маю свого тренера, усе пізнаю з досвіду, так би мовити, набиваю руку. Наразі я ще вдосконалюю майстерність, тому беру участь у тих чемпіонатах, що відбуваються на території нашої області. Спочатку хочу набути турнірного досвіду, а тоді вже їздити зі спокійною душею на чемпіонати.

Ігри в рамках чемпіонату України відбуватимуться три дні. Вже цієї неділі, 23 серпня, за результатами зустрічей буде оголошено переможця.