Учні в Шепетівському районі 30 років мріють про нову школу

У селі Корчику Шепетівського району майже сто дітей 1–11 класів навчаються в аварійних приміщеннях. Про це говорять на різних рівнях вже давно.

Заняття проходять у 4-х приміщеннях, точніше, у хатинках, побудованих у 40-х та 60-х роках. Відповідно до експертизи ці приміщення мають знос 85 % і визнані аварійними. У свій час школу закрили, але поновили навчання з 1 вересня, бо іншого варіанту в сільських дітлахів немає.

Хоча зі старими будівлями по-сусідству майже 30 років стоїть довгобуд нового приміщення школи.

Вторік ми писали, що Кор­чиць­ка сіль­ська ра­да Ше­пе­тівсь­ко­го району за ре­зуль­та­та­ми тен­де­ра 26 ве­рес­ня 2016 року ук­ла­ла уго­ду з ТОВ «Біл­дермакс» (Ше­пе­тів­щи­на) на бу­дів­ниц­тво за­галь­но­ос­вітньої шко­ли І–І­ІІ сту­пе­нів у се­лі Кор­чик Ше­пе­тівсь­ко­го району за­галь­ною вар­тістю 27 млн 68 тис. грн.

За відсутністю коштів роботи навіть не розпочалися. Втім корчинським школярам не звикати до того, що їхні інтереси залишаються поза увагою держави.

Це підтверджує коментар на сторінці у ФБ Наталії Секридової, однієї з випускниць Корчинської середньої школи:

«Будучи ще школяркою, головою учнівського комітету, ми писали лист-звернення про побудову нової школи до учасників 20 з’їзду комсомолу. Це було 30 років тому. Нічого не змінилося».

Окрім того, що будівлі школи ще більше занепали, щоб стеля не впала на голови учнів, її підперли. Батьки, звісно, бояться відпускати дітей у школу.

На початку жовтня до села навідувався навіть голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук. Мешканцям Корчика та навколишніх сіл знову обіцяють завершити будівництво наступного року. Профінансувати його мають з фонду регіонального розвитку на 2018 рік. Про це повідомив національний антикорупційний портал «Антикор».

— Вже сформований перелік об’єктів щодо фінансування у 2018 році з фонду регіонального розвитку. Школа ввійшла до цього переліку. На неї передбачено 10 млн грн, — повідомив начальник управління регіонального розвитку та будівництва Хмельницької ОДА Олексій Дьома.

За його словами, затвердити виділення цих коштів, зокрема Корчицькій школі, має спеціальна комісія ОДА з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів, профінансованих за рахунок фонду розвитку.

Проте на засідання комісія збереться лише після затвердження загального державного бюджету, коли вже буде відомо, скільки саме коштів отримає область з фонду розвитку.

Водночас Олексій Дьома запевнив, що навіть у разі, якщо область не отримає достатньо грошей на всі заплановані проекти, Корчицька школа у цьому переліку ледь не перша, тому будівництво має продовжитись.

Крім того, пояснюючи меншу порівняно з попередніми оцінками суму на будівництво (10 млн грн проти 28 мільйонів, про які йшлося 2016 року) обласний посадовець послався на керівництво райдержадміністрації, яке має зробити перерахунок необхідних коштів.

Кінцеве рішення щодо Корчицької школи чиновники мають винести до кінця цього року.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці