Як наші освітяни та бібліотекарі вивчали передовий досвід

Як наші освітяни та бібліотекарі вивчали передовий досвід

Майже 50 представників освітньої галузі та бібліотекарів з Шепетівщини побували на семінарі «Впровадження реформи освіти в умовах децентралізації», що був організований ГО Романа Мацоли «Інститут солідарності громад». Там наша інтелігенція переймала досвід та отримала нові знання щодо управління та роботи освіти і культури в сучасних умовах, зокрема в період освітньої реформи та децентралізації. Надзвичайно пізнавальною була екскурсія по науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. Івана Франка з її величезним книжковим фондом. Дуже корисною була сесія про реформи освіти в умовах децентралізації.

Олег Фасоля, начальник департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, нещодавно повернувся з Республіки Польща. Відомо, що в багатьох випадках Україна переймає досвід успішних реформ від поляків, зокрема і щодо децентралізації та створення об’єднаних самодостатніх громад. Тому учасникам семінару було цікаво послухати, які ж зміни переживали галузі освіти, науки та культури в наших західних сусідів. У Польщі закрили чимало закладів освіти та культури. Було нелегко, багато хто протестував, адже боялися змін, втрати робочого місця, нових вимог. Але все вийшло на краще, а якість освіти лише зросла. Особливо це стосується сіл та невеличких міст. Завдяки реформам, які впроваджуються в Україні, більше коштів витрачатиметься безпосередньо на учнів та вчителів, які з ними працюють. Більше уваги приділятиметься особистісному розвитку дітей. Є й проблеми, про них теж говорили під час навчання у Львові. Фінансування малокомлектних навчальних закладів, створення опорних шкіл, нормативно-законодавче забезпечення цих процесів — у цих сферах ще є багато запитань, які потребують нагальних відповідей. Розмова вийшла відверта та корисна.

Сучасні бібліотеки — це уже не лише місце, де можна взяти книгу. Про це у своєму виступі «Університетська бібліотека як публічний простір» розповів директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка Василь Кметь. Це інформаційні центри, де є медіатеки, вільний доступ до Інтернету, багато знань і літератури оцифровано та доступні онлайн, а приміщення використовуються для зустрічей, семінарів, навчань. Бібліотеки, аби вижити в сучасних умовах комп’ютеризації та інформатизації, повинні змінюватися. Нові послуги для читачів, зручніший доступ до літератури, в т.ч. через Інтернет, можливість відвідувачам користуватися мультимедійними пристроями, оргтехнікою тощо, — усе, що є вимогами часу. Як це працює на прикладі сучасних бібліотек Львова на власні очі могли побачити бібліотекарі з Шепетівки та сіл району. Цей досвід, знання, нові контакти з колегами, інформація про корисні ресурси та можливості — усе це планують використовувати у своїй роботі наші спеціалісти.

Зустрілися учасники семінару і з народним депутатом Романом Мацолою, завдяки якому цей захід відбувся. Роман Миколайович подякував за те, що люди знайшли можливість приїхати, цікавляться новаціями у своїй роботі та хочуть покращувати ту галузь, в якій вони працюють.

Поїздка закінчилася екскурсією по Львову. Місто уже одягнулося у святкове вбрання, сяє різдвяними вогнями та з радістю приймає гостей. Організатори — «Інститут солідарності громад» Романа Мацоли — вирішили поєднати приємне з корисним, навчання з цікавим відпочинком, що надихає та надає нових сил для майбутньої праці.

За словами народного депутата, подібні семінари та екскурсії — це інвестиція у розвиток людей з освіти та культури Хмельниччини. На думку Романа Миколайовича, без підготовлених та вмотивованих кадрів жодна галузь не може працювати ефективно. Тому він завжди підтримує ідеї проектів, що дають можливість людям розвиватися.

Такий же семінар минулого тижня відвідали групи зі Славутчини та Полонщини.

Ірина Топчій,
помічник-консультант народного депутата Романа Мацоли:

«Ми вже не вперше організовуємо подібні заходи. Намагаємося давати можливість людям підвищувати свій професійний рівень, навчатися, отримувати нові контакти. Сподіваємося, що це допоможе освіті та культурі Шепетівщини отримати новий поштовх для розвитку, результати якого відчують усі мешканці краю».

Валентина Галінська,
головний спеціаліст відділу культури Шепетівської РДА:

«Цей семінар був надзвичайно корисним та цікавим. Дуже сподобалось місце проведення — бібліотека університету Франка. Наші бібліотекарі налагодили співпрацю зі своїми колегами, обговорюють нові проекти та можливості для покращення роботи своїх закладів. Мене вразила львівська медіатека. Це проект громадського центру нового типу, що діє при Центральній бібліотеці для дорослих ім. Лесі Українки. Медіатека — це інтерактивний центр, який надає можливість взяти участь у заходах та використання різноманітних ресурсів, включаючи Інтернет, CD та DVD-носії, електронні книги, інтерактивні програми вивчення іноземних мов і комп’ютерних технологій, програми дитячого розвитку, комп’ютерні курси, музичну студію, кінозал, дискусійні клуби, тренінги і гуртки для усіх членів родини».

Олена Колісецька,
08управління освіти м.Шепетівка:

«Цікаво та корисно було послухати Олега Фасолю, його розповідь про реформування освіти, польський досвід, майбутню долю методичних кабінетів тощо. Сподобалась бібліотека ім. Івана Франка. Думаю, цей семінар був надзвичайно корисним для бібліотекарів. Та й освітяни отримали багато нових знань і розуміння, що потрібно змінюватися і йти в ногу з часом. Реформи в системі освіти передбачають, що в результаті більше уваги приділятиметься позашкільному вихованню, а також розвитку талантів та здібностей конкретної дитини. Я хочу подякувати за цей семінар, він сприятиме розвитку нашого краю».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Високолімітні акаунти та БМ Фейсбук для реклами
Освітяни з Житомирщини переймали досвід у колег зі Славутської громади
Пожежник із Британії приїхав на Хмельниччину
На Хмельниччині «взяли» двох освітянок
У Хмельницькому поскаржилися на рекламу, пов’язану з курінням
Особливості інтернет-маркетингу в соціальних мережах

Читайте у цій рубриці



На Шепетівщині поліція з’ясовувала причини відсутності деяких учнів у профліцеї
На Шепетівщині нацгвардійці провели «Урок мужності» для школярів
Story-центр у Шепетівці: всеукраїнська ініціатива реалізована у громаді
В Україні стартувала реєстрація для проходження НМТ
Ліцеїсти в Шепетівці відкрили Клуб Легкої Музики (Відео)
Формування критичного мислення у приватних школах
FacebookTelegramViberWhatsAppX