Міський голова Нетішина Олександр Супрунюк: «Реформа однозначно вб’є освіту в селах»

Міський голова Нетішина Олександр Супрунюк: «Реформа однозначно вб’є освіту в селах»

Під час пресконференції міський голова Олександр Супрунюк закликав до поміркованості у впроваджені освітньої реформи в Нетішинській тергромаді. Про це повідомив відділ з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради.

Освітню реформу Олександр Супрунюк назвав досить серйозною проблемою.

«Багато нині існує сумнів стосовно того, наскільки вона буде ефективною. Не може бути єдиної правильної відповіді, мусить бути компроміс», — зазначив міський голова.

Прикро, але за цією реформою на підставі всіх необхідних розрахунків на території Нетішинської міської територіальної громади може функціонувати лише 1ліцей. В ліцеї повинно бути не менше 4-х паралельних класів. Якщо менше, то відповідно, не може бути ліцею.

«Хочу зазначити, що така освітня реформа однозначно вб’є освіту в селах. Якщо зараз звозять з декількох сіл учнів до опорної школи і насилу набирають по одному 10-му чи 11-му класу, то після старту реформи доведеться учнів возити до міст. І зрозуміло, що це матиме плачевний наслідок — через кілька років у селах не залишиться дітей. Молоді сім’ї будуть шукати варіанти, як перебратися до міста, бо за декілька десятків кілометрів щодня возити дитину до школи, то нереально. Нині з цього приводу тривають різного роду дискусії, можливо законодавцем будуть внесені якісь зміни», — висловив свою думку Олександр Супрунюк.

Як поділився міський голова з журналістами, для нього особисто немає значення в якій школі буде ліцей. Але, зауважив, що найбільш підготовленим до навчання старших класів є НВК, а ще розглядається варіант створення ліцею на базі зош № 1.

«Яке прийме рішення координаційна рада, так ми і будемо діяти. Неприпустимо те, що хтось хоче нав’язати свою думку всім іншим і показати, що тільки він знає більше всіх. Я збирав нараду за участю директорів шкіл і хотів би, щоб саме їхня позиція була визначальною в цих питаннях. Бо вони є спеціалістами і найкраще знають ситуацію з середини, знають законодавство і знають позицію батьків. Сподіваюсь, що це питання ми вирішимо», — зауважив міський голова.

За словами Олександра Супрунюка, за нині діючим законом щодо реформування освіти, ліцей фінансуватиметься з обласного бюджету. Тобто, державна субвенція не буде йти напряму в місто, а буде йти в область. Якщо це буде заклад обласного підпорядкування, то виникає питання чи будуть здійснюватись доплати вчителям, які проводяться у Нетішині з місцевого бюджету: за престижність (30 %) та відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту».

«Освітня реформа тільки починається, тому панікувати непотрібно, будемо шукати варіанти, як краще ефективно вирішити цю проблему», — наголосив міський голова Олександр Супрунюк.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Нетішині безкоштовно навчатимуть англійської та французької дітей та дорослих
Сексуальна освіта: про що розповісти дитині, перш ніж відправити до школи?
На Шепетівщині переховувалася дівчина, яку розшукували київські полісмени
Дворічна онука подружжя зі Славути, яке загинуло в ДТП, потребує допомоги
У Нетішинській громаді 21 мешканцю нададуть одноразову матеріальну допомогу
Хмельницька АЕС готова звернутися до суду через борги споживачів за її послуги

Читайте у цій рубриціСексуальна освіта: про що розповісти дитині, перш ніж відправити до школи?
Дві громади Шепетівського району отримали мільйони для підвищення цифровізації
В Україні заснували позапланові перевірки шкіл
Із понеділка у Шепетівці тимчасово зачиняють половину дитячих садочків
На Шепетівщині люди організували схід села, аби відстояти старшу школу
Скільки учнів має бути у класах: норма закону про наповнюваність дітей у школах