Які сімейні цінності сповідують у сучасному суспільстві?

Які сімейні цінності сповідують у сучасному суспільстві?

Що ми знаємо про сімейні стосунки? Цьому не навчають. Хоча нещо­дав­но Міно­сві­ти планувало ввести курс або факуль­та­тив за вибо­ром «Сімей­ні цін­но­сті» в шко­лах.

Але поса­дов­ці у міні­стер­стві забо­ро­ни­ли вико­ри­сто­ву­ва­ти посі­бник «Сімей­ні цін­но­сті», адже в ньо­му ска­за­но, що зав­да­н­ня жін­ки в тому, щоб подо­ба­ти­ся чоло­ві­ко­ві. «Справ­жня жін­ка ніко­ли не спе­ре­ча­є­ться, не дово­ди­ть, не нама­га­є­ться керу­ва­ти ситу­а­ці­єю». А це супе­ре­чи­ть ген­дер­ній рів­но­сті і є при­ни­зли­во для жін­ки.

Отож, як, на думку учнів,  мають розподілятися обов’язки між чоловіком і дружиною в майбутньому, я поцікавилася у дев’ятикласників шепетівської школи № 1. Для більш відвертих відповідей, попросила дітей не вказувати прізвища, а лише ім’я та вік.

Учні 9-Б класу саме вивчали «Фауста». З розумінням поставилися до опитування і за 10 хвилин сформулювали свої бачення сімейних стосунків.

Павло, 14 років:

«Сім’я — найцінніше в моєму житті. Це — взаєморозуміння, підтримка та любов, яка виражається у вчинках. А ще повага до тих, з ким живеш. Головна роль чоловіка — забезпечувати сім’ю і виховувати дітей. Також має стати прикладом для них. Мама — це людина, яка підтримує всю сім’ю і створює настрій в ній».

Настя, 14 років:

«На мою думку, головне в сім’ї — довіра, взаєморозуміння, повага до дітей та батьків. Бажання допомогти один одному. Сім’я має проводити разом час. Забезпечувати сім’ю має, звісно, чоловік».

Марина, 14 років:

«Сім’я — це коло рідних людей, де всі один одного розуміють. Роль дружини — ідейно надихати сім’ю. Чоловік, звісно, — голова в сім’ї, але втілює в життя ідеї дружини».

Владислав, 14 років:

«Сім’я — одна із найголовніших речей в житті людини. Вона ніколи не докоряє, а, навпаки, підтримує в скрутну хвилину. Неможливо виховувати дитину без ласки та колискової матері й без батьківських повчань. Мама завжди приголубить, підтримає, а батько –  той, хто допоможе та захистить свою родину».

Каріна, 15 років:

«Для мене сім’я — затишок у домі, де живуть щасливі люди. Передусім має бути кохання однієї людини до іншої. Чоловік — головний, він завжди лагодить зламані речі, разом із жінкою піднімають на ноги дітей. Жінка з любов’ю ставиться до чоловіка та дітей, готує їсти, прибирає у будинку. Жінка трішки живе для себе».

Всі учасники опитування однозначно вважають, принаймні, нині, що забезпечувати родину входить у чоловічі обов’язки. Дружина відповідає за затишок у домі, готує, прибирає , пере, а також виховує дітей. Звичайно, переважно діти висловилися зі ті традиційні цінності, які закладені в їхніх сім’ях.

Здавалося, що юнаки та дівчата, вступаючи у шлюби, мали б створювати довготривалі стосунки. На жаль, статистика не на користь міцних шлюбів. Навпаки, за даними статистики, майже 75% шлюбів щороку розпадається. У РАГСі повідомили, що зареєстровано цьогоріч 399 шлюбів, а розлучення оформили 302 сімейні пари. Отож, щороку 75% сімей розпадається. До того ж, розлучаються молоді пари, які нещодавно стали батьками або мають неповнолітніх дітей, бо саме 248 шлюбів розірвано через суд

Чи спромігся б шкільний курс «Сімейні цінності» навчити школярів в майбутньому побудувати гармонійні стосунки? Питання, звісно, риторичне. Адже для того, щоб сім’я була щасливою, потрібно постійно працювати над собою та якістю стосунків між чоловіком і дружиною. І цьому реально навчитися. У забороненому до вивчення підручнику, йшлося про мотиви створення сім’ї. Отож, одним із них є забезпечення рівності чоловіка і жінки. Завдання непросте, але дуже важливе, і подружжю треба завжди пам’ятати про нього й вирішувати його. «Ми – різні, але ми – рівні», – от девіз зрілої сім’ї.

Справжня рівність чоловіка і жінки реалізується в тому випадку, коли в сім’ї присутні зрілі чоловік і жінка, у їхніх відносинах проявляються любов і свобода, коли вони постійно розвивають свої якості і стосунки. З відповідей школярів у мене склалася думка, що база для такого розуміння цінностей сім’ї сформована, залишилося її зміцнити знаннями, щоб статистика розлучень в Україні зменшувалася.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


1 коментар до статті «Які сімейні цінності сповідують у сучасному суспільстві?»

  1. Eugene Freilikhman коментує:

    Ось і BBC вирішило дослідити цю тему:
    Чи відрізняються характери жінок і чоловіків?
    Науковці погоджуються, що чоловіки та жінки мають різні особистості. Але чи впливають ці відмінності на наше життя, спробував з’ясувати психолог Крістіан Джаррет.
    http://www.bbc.com/ukrainian/magazine/vert_fut/2016/11/161118_vert_fut_do-men-and-women-really-have-different-personalities


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У Хмельницькому на березі річки лежав непритомний чоловік
У Хмельницькому чоловік справив природні потреби у маршрутці
У Хмельницькому чоловік врятував з води двох дівчат-підлітків
На Хмельниччині втопився 29-річник чоловік

Читайте у цій рубриці


У рейтингу топ-200 ВНЗ країни є п’ять університетів із Хмельниччини
У Шепетівці випускниця склала НМТ на 200 балів
Школам рекомендуватимуть змістити навчання на теплий період
Не дожила 2 роки до 100-річчя: у Шепетівці реорганізують одну із гімназій
FacebookTelegramViberWhatsAppX