Шепетівські посадовці турбуються про підготовку першокласників до школи

1 вересня частина батьків вступає у новий період свого життя – віддає дитину до школи. Разом із цією радісною подією виникають і моменти хвилювання, адже їхній першокласник опинився у незвичному для себе середовищі, а це — додаткове навантаження на організм. Батьки повинні зрозуміти, що в перший рік навчання дитина потребує особливої уваги та догляду.

У 6–7 років у дитини відбувається перше витяжіння (ріст). Для цього молодому організму потрібен пластичний матеріал, тобто — повноцінне якісне харчування. В раціоні дитини в достатній кількості мають бути присутні вітаміни та білки (риба, м’ясо, кисломолочний сир тощо). Тоді дитячий організм правильно формуватиметься — буде розвиватися скелет та м’язова маса.

Овочі дитині слід давати переважно в тушкованому вигляді, а не в смаженому (зберігається більше вітамінів). До меню дитини бажано включати натуральні м’ясні продукти — відварений шматочок м’яса, підсмажену в клярі рибу. Скажіть — «ні!» напівфабрикатам — ковбасам, продуктам швидкого приготування. До цього переліку можете додати чіпси, сухарики, газовані напої. Це не їжа для дитини і батьки повинні про це пам’ятати.

У першокласників особливі умови навчання. В силу своїх фізіологічних особливостей діти не в змозі висидіти на місці 45 хвилин за партою, поки триває урок. Спочатку вони займаються по 35 хвилин. Крім того, в першокласників є так звані «п’ятихвилинки» вправи для рук, ніг, шиї. Це також навмисне переривання уроку для того, щоб дитина розслабилася, відволіклася. Те ж саме вдома повинні робити і батьки.

Навички особистої гігієни повинні вироблятися у дитини вже з 2–3-ьох років. Малюку необхідно знати, що перед їжею, після прогулянки потрібно мити руки. У дитини завжди при собі мають бути предмети особистої гігієни — носовички, розчіски, білизна. Батьки зобов’язані навчити дитину не користуватися чужими речами. Адже у кожної людини є своя індивідуальна мікрофлора у роті, носі — скрізь. І найменше її порушення може призвести до захворювання. Тому, дитина мусить розуміти, що якщо її сусід по парті не дожував жувальну гумку, то в жодному разі не можна її брати, навіть якщо дуже хочеться. Або якщо з нею хочуть поділитися яблуком, то краще його розрізати, а не кусати з усіх боків. Через слину передається багато небезпечних захворювань — навіть той же Вірусний гепатит А.

Також не можна користуватися чужими розчісками, головними уборами, бо є небезпека заразитися педикульозом.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «Шепетівські посадовці турбуються про підготовку першокласників до школи»

 1. Artur Liepinsh коментує:

  Турбуються, чув 0.08 куба будівельного сміття на опалення виділили))

 2. В коментує:

  Деякі речення цього допису позичені з Інтернету слово-в-слово.
  Збіги в тексті, наприклад, є з цим: https://bucha.com.ua/index.php?newsid=1151067800

 3. Leonid Voitovich коментує:

  Та невже , а я то думав для чого вони треба ті посадовці


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога