Директор школи за покликанням, що грає Богиню у народному театрі

Директор школи за покликанням, що грає Богиню у народному театрі

У Плесенську школу, що у Шепетівському районі, завітали у день, коли директор Тетяна Капелюх у складі місцевого театру на сцені в Полонному захищали звання «народного». Здається, у який заклад не заходили, всі знали, що колектив поїхав виступати у сусідній район.

Директор школи за покликанням, що грає Богиню у народному театрі

Приємно здивувало, що учні вітаються, пропускають старших. А один школяр погодився провести на другий поверх до кабінету директора. Ми ще йшли по маленьких жовтих кроках, які нанесені у коридорах приміщення.

Директор школи за покликанням, що грає Богиню у народному театрі

У школі діти можуть поскакати на фітболі, поразважатися на ігровому майданчику, який встановлений на третьому поверсі.А на другому поверсі навіть мешкають хом’ячок, кролик та папужки. Загалом, у школі навчається 134 дитини.

Директор школи за покликанням, що грає Богиню у народному театрі

Директор робить екскурсію по кабінетах і ділиться здобутками. Адже головне завдання директора, щоб діти почувалися комфортно у стінах школи.

Тетяно Миколаївно, з чого складаються будні директора?

— Знаєте, можна порівняти директора з господинею вдома. Має подивитися, чи в гарному настрої прийшли діти та вчителі у школу, чи тепло в класах, тобто щодня — організація освітнього процесу. Маєш знати все, незалежного від того, чи багато в тебе роботи чи ні. Найважче доводиться налагодити взаєморозуміння з батьками. Адже відповідно до освітянських змін, вони — наші потенційні партнери. Батьки звикли ходити до школи лише на батьківські збори, або коли викликають вчителі, щоб розібрати поведінку їхніх дітей. Нині потрібно зміни ставлення до школи, а у сільському закладі це зробити набагато важче. Для цього ми навіть провели фестиваль «Батьківських уроків», який став для усіх нас шоком. Наші батьки провели повноцінні уроки. Вони самі обирали предмети. Потім їх нагородили батьківським Оскаром. Потім ми з ними поспілкувалися, і вони зрозуміли, що складно навчати дітей. Ця акція допомогла нам краще порозумітися. Загалом, у нас громадсько-активна школа — це така модель, яка давно діє в Україні. Школа стала осередком громади, де за домовленістю користуємося ресурсами один одного. В нас немає такого, що школа окремо, клуб окремо, садочок окремо, а маємо спільну мету, щоб Плесна стала самодостатнім селом, щоб діти пишалися Альма-матір’ю.

Директор школи за покликанням, що грає Богиню у народному театрі

Якими своїми здобутками пишається школа?

— Про здобутки учнів я можу розповідати кілька годин. В нашій школі діє осередок МППР «ХО­МА». Хоча ми вступили до його лав лише в 2017 році, але вже наступного року вибороли звання «Найкращий осередок» в Хмельницькій області. Наші діти виграли у обласному КВК. До того ж, двоє випускників, членів осередку, цьогоріч вступили до поліцейської академії. У нас є служба медіації — це служба порозуміння у школі. Наші діти за сприяння поліції пройшли тренінги. Їм ми виділили приміщення. Ідея така — діти один одному допомагають вирішувати конфлікти, але головна умова — добровільне звернення у медіацію. Влітку за кошти сільської ради оздоровили майже 80 дітей: 50 поїхали у Хмельницький аквапарк, а 30 старшокласників відпочивали 3 дні у Карпатах. Такі спільні поїздки згуртовують дітей.

Смайлик над ручкою вхідних дверей та жовті сліди у коридорах — це навіщо?

— Ми є інклюзивною школою, тобто маємо дітям, у яких є вади здоров’я, створити безпечне середовище. У 2012 році на Хмельниччині було лише 3 таких школи, серед них — Плесенська ЗОШ. Ми створюємо умови для учнів, які мають глибокі вади зору. Для цього є асистенти-вчителі. У коридорах нанесли кольорову додаткову розмітку жовтого кольору, бо цей колір найкраще бачать слабозорі люди. Цього року завдяки державній субвенції та підтримці сільської ради ми створили потужну ресурсну кімнату. Наше завдання — створити такі умови, щоб дитина відчувала себе повноцінним громадянином. У нашій школі не соромляться носити окуляри, їх ніхто не обзиває. Крім основної програми, діти на інклюзивній частині мають ще корекційно-розвиткову. З ними працює лікар-офтальмолог, медсестра. Ще психолог проводить заняття із пісочної терапії, режисер проводить заняття з драматерапії, у них запровадили соціально-побутове орієнтування.

Директор школи за покликанням, що грає Богиню у народному театрі

Учні під час навчання отримують не лише знання із предметів, що входять у шкільну програму, але й створюють образ себе. Який він у випускників вашого навчального закладу?

— Ми, перш за все, плекаємо патріотів України та свого села. Хочемо, щоб вони мали критичне мислення, і були мобільними та гнучкими. У нас можна доводити свою думку і сперечатися, але дотримуючись однієї умови: треба знати, що ти не порушуєш правила. Ми вчимо демократії, хочемо, щоб наші діти були вільними по духу, щоб вони спілкувалися іноземними мовами. Ми хочемо, щоб вони вміли вирізняти інформацію: де правда, де фейк. Наш ідеал — діти, які навчаються протягом усього життя.

Як дітей заохочувати досягати успіхів?

— Мотивуємо, звичайно, дітей до навчання, якщо не можеш, тоді запропонуємо стати успішними в шкільному оркестрі, або в театрі та вийти на сцену разом із директором. Можеш досягти успіхів у спорті, для цього є у школі всі умови. Отож, наш девіз: будь щасливим і успішним. Ми створюємо хвилинку успіху, хвилинку щастя для кожної дитини. Наприкінці навчального року збираємо всіх: батьків, друзів, гостей, — і вихваляємося, що досягли за цей період. Нагороджуємо дітей грошовими преміями. Для цього завдяки голові села створили грошовий фонд. Маємо різні номінації — «Патріот школи», «Права рука», «Клас року» тощо.

Становлення такої нової генерації залежить від наставників, педагогів?

— Наші педагоги — несамовито віддані своїй роботі. У мене є таке переконання, що випадкових вчителів у Плесенській школі нема, тут дійсно віддані своїй роботі люди. Середній вік у нашому колективі — 41 рік. Колектив дружній, потужній, професійний: є багато вчителів, які самі досягли високих результатів у педагогічних конкурсах, керівники районних методичних об’єднань. До нас завжди приїжджають переймати досвід, тому що маємо чим ділитися. Наш колектив, як живий механізм, нема чужого болю, ми живемо своїми дітьми. Навіть не знаю, чи можна розділити колектив учнівський та педагогічний. У нас створилася одна-єдина шкільна сім’я. Добре, що до нас долучається все більше і більше батьків, тому що справу ми робимо одну — розвивати, виховувати освічену людину.

Швидше виняток, коли директор ще є Примою місцевого театру. Як вдається поєднувати ці два напрямки?

— Для того, щоб людина почувалася щасливо, вона має мати два хобі. Для мене це — театр та плавання. Я люблю дивитися вистави. У Плесні вже давно діяв сільський театр, але на той момент він занепадав. Ми вирішили, що піднімемо цю справу. А ще мали заохотити діток, бо режисерка скаржилася, що вони пропускають репетиції. Коли на сцені у виставі задіяна директор школи, то і учні змушені відвідувати. Все почалося ніби із заохочення інших, але «вірус» потрапив, нині без театру себе не уявляю.

Дякую за розмову, вітаємо Вас і Ваш колектив із Днем вчителя.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


13 коментарів до статті «Директор школи за покликанням, що грає Богиню у народному театрі»

 1. Вітаю весь колектив з Днем Учителя! Бажаю міцного здоров’я, творчої наснаги, сил і оптимізму, великого родинного щастя, великих здобутків на освітянській ниві!

 2. Tetiana Kapeliukh коментує:

  Дякую за вітання та приємні хвилини спілкування!

 3. Вітаю весь колектив із чудовим святом! Ви – справжні професіонали та наставники успішної молоді, нехай збуваються ваші мрії та бажання!

 4. Наташа Лучка коментує:

  Вітаю легкої праці

 5. Вітаю із святом! Танюша, дуже рада за тебе. Радію твоїм досягненням.

 6. Uliana Sukhodolska коментує:

  Вітаю вас!!!!

 7. Вітаю Танюша ти молдець!!!

 8. Ольга Орленко коментує:

  Так тримати!!! Вітаю 🥇😘


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНеподалік Шепетівки Ford Fiesta з’їхав у кювет
У Шепетівському районі відкрили меморіальну дошку загиблому в ООС земляку
Сільські амбулаторії Шепетівського району отримали 6 нових Renault Duster
Учні Клубівського ліцею, що у Шепетівському районі, підрахували добрі справи
Осередок ХОМА з Шепе­тів­щини посів друге місце в обласному конкурсі
На період посиленого карантину в січні школи можуть оголосити канікули

Читайте у цій рубриціВипускник славутського ліцею став претендентом на стипендію Президента України
Вступ у 2021 році: деталі, дати та нові умови, які чекають на абітурієнтів
Чи потрібна 5-річкам школа?
Якою буде зарплата освітян у 2021-му році
Осередок ХОМА з Шепе­тів­щини посів друге місце в обласному конкурсі