Якість позашкільної освіти — основа її конкурентоспроможності

Якість позашкільної освіти — основа її конкурентоспроможності

Сучасний освітній заклад має бути конкурентоспроможним. Вміти оперувати такими технологіями та знаннями, що задовільнять потреби інформаційного суспільства, підготують молодь до дорослого життя. Саме таким є Шепетівський міський центр дитячої та юнацької творчості, в якому навчається більше семисот дітей міста. Детальніше про роботу центру розповідає директор Олег Попович.

Яким ви бачите сьогоднішнє позашкілля?

— Однією з переваг сьогоднішнього позашкілля є те, що це — територія свободи, яка має необхідну гнучкість та забезпечує свободу вибору виду діяльності. Однак, найбільша проблема сучасної позашкільної освіти полягає в тому, що на існуючій базі неможливо задовольнити широке поле інтересів сучасної дитини. Я, як батько, і як директор позашкільного закладу, не хотів би бачити матеріально-технічну базу 60-х років. Необхідно оновлюватися та забезпечувати заклад новим оснащенням, на якому б діти могли займатися дизайном, робототехнікою, винахідництвом, освоювати нові ІТ-технології, відкривати нові жанри мистецтва. Ми працюємо над цим, тому маємо позитивні зрушення в деяких напрямках.

За умов децентралізації та реформ, коли питання позашкільної освіти не на першому місці, завдяки чому вдається розвиватися?

— Якісна організація освітнього процесу вимагає відповідного фінансування. Ми маємо постійну допомогу міської влади, депутатського корпусу і міського голови. Ця увага ніколи не зменшувалася. Системно відчуваємо підтримку і народного депутата України Романа Мацоли. Заклад виграв ряд грантів, оголошених ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли». В результаті було придбано туристично-спортивне спорядження, спортивні велосипеди, тренажери. Завдяки спільним зусиллям громади та народного депутата нам вдалось зробити капітальний ремонт в одному з приміщень закладу, придбати необхідне обладнання і вже у вересні діти зможуть безкоштовно займатись спортом у новому фітнес-залі.

Які гуртки можуть обрати діти у центрі?

— Педагогічному колективу вдалось створити багатопрофільний заклад. Кожен вихованець може вибрати цікавий для себе напрям. Для них діють гуртки спортивного, декоративно-ужиткового, військово-патріотичного, художньо-естетичного, гуманітарного, туристсько-краєзнавчого, соціально-реабілітаційного напрямів. У центрі функціонують Народний художній колектив спортивно-бального танцю «Браво», Зразкові колективи гуртки «Вироби зі шкіри» та «Чарівний бісер». Загалом, діти навчаються і розвиваються у 36 групах, віком від 2 до 19 років. Високою є результативність виступів вихованців у конкурсах, фестивалях, виставках обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівнів. Діти прославляють наше рідне місто не лише в Україні, а й у Польщі, Болгарії, Китаї.

Чому таким закладам як ЦДЮТ необхідно допомагати?

— Треба розуміти, що, в першу чергу, підтримувати потрібно не заклад, а вихованців, які тут навчаються. Діти — наше майбутнє і вкладати в майбутнє це вкладати в дітей. Їм важливо демонструвати свої таланти, бути почутими та побаченими. Ми дуже задоволені співпрацею наших колективів із народним депутатом Романом Мацолою. За сприяння депутата були придбані сценічні костюми для проведення новорічно-різдвяного дійства. Завдяки особистим стипендіям депутата діти відвідують різноманітні фестивалі та конкурси. Важливо, що Роман Миколайович знає наших дітей і сприяє тому, щоб вони здобули максимум досвіду та знань. А коли спільно діють батьки, педагоги, влада, громада, волонтерські організації, благодійники та меценати — результат очевидний. Приємно, що у Шепетівці є спільне розуміння у необхідності підтримки та розвитку позашкільної освіти!

Якість позашкільної освіти — основа її конкурентоспроможності

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Реформа чи знищення: що чекає на сільські школи вже наступного року?
На Хмельниччині активно впроваджується реформа шкільного харчування
Як реформа лісового господарства працює на Хмельниччині побачив Міністр захисту довкілля
Розмитнити авто можна буде у Дії

Читайте у цій рубриці


Школам рекомендуватимуть змістити навчання на теплий період
Не дожила 2 роки до 100-річчя: у Шепетівці реорганізують одну із гімназій
У Шепетівку з’їхалися освітяни з різних регіонів України
На Шепетівщині поліція з’ясовувала причини відсутності деяких учнів у профліцеї
FacebookTelegramViberWhatsAppX