Міністр освіти відвідала школу на Шепетівщині

Опорну школу в Судилківській ОТГ, що у Шепетівському районі, відвідала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Найперше високопосадовець ознайомилися з класами Нової української школи. Адже саме Лілія Гриневич з 2016-го року на посаді міністра освіти і науки України розпочала широкомасштабну реформу освітньої галузі. Провела через Парламент новий прогресивний закон «Про освіту», розвинула мережу опорних шкіл у сільській місцевості, впровадила новий державний стандарт початкової освіти, здійснила запуск Нової Української Школи (НУШ), розпочала перезавантаження професійної освіти та забезпечила прозорий вступ до університетів за широким конкурсом.

А Судилківська ЗОШ І–ІІІ ступенів вже два роки має статус опорної школи об’єднаної територіальної громади, та запроваджує нові форми навчання.

В освітньому закладі навчається понад 630 учнів, більше 200 дітей довозять до навчального закладу шкільними автобусами.

Міністр завітала у перші класи, які почали навчатися вже за програмою Нової української школи та поцікавилася у вчителів, як йде навчання.

— Спочатку було важко, — зізналася учителька 1-го класу Наталія Ткачук. — Але потім сподобалося, особливо ранкові зустрічі, подобаються міні-групи, у яких двічі на урок міняємо склад. Важливо, що діти можуть самостійно працювати, висловлюють і відстоюють свою думку. Думала, що не справлюсь, але перелаштувалася.

До того ж, в іншому першому класі навчає дітей донька Наталії Ткачук.

— В нас утворився такий тандем — досвід і креативність, тому вдалося швидше та легше самим навчатися, — додала вчителька Анна Ковальська.

Міністр поцікавилися у педагогів-практиків, наскільки важливо використовувати у навчальному процесі «Лего».

— Дуже важливо, спочатку не розуміла для чого ці набори, а зараз на всіх етапах навчання використовуємо, — додала далі Наталія Ткачук.

Продемонстрували Лілії Гриневич вже сучасні кабінети — інклюзивної освіти, математики, фізики, географії, хімії, які облаштовані мультимедійними дошками та іншими спеціальними приладами. Вчителі задоволені такими змінами, які значно покращили процес вивчення предметів.

За два роки, як створено Судилківську ОТГ, ще не вдалося зробити ремонт у всіх класах.

— Уже сьогодні народний депутат України Роман Мацола пообіцяв посприяти виділенню коштів на заміну лінолеуму у шести кабінетах, — сказала міністру директор школи Тетяна Регула.

Саме завдяки допомозі Романа Мацоли у 2017 році було проведено ремонт судилківської опорної школи. Народний депутат посприяв, аби з державного бюджету надійшло 1,2 мільйона гривень на утеплення та заміну покрівлі навчального закладу.

Під час візиту Міністр зустрілася з тренерами Нової Української Школи Хмельниччини.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці